“Federer inanılmaz anlar yaşatacak”

Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, TEB BNP Paribas İstanbul Open’da mücadele edecek dünyanın en önemli tenisçisi olarak gösterilen Roger Federer’in Türk tenisseverlere “inanılmaz anlar” yaşatacağını söyledi.
Cengiz Durmuş, ana tablo maçlarının 27 Nisan-3 Mayıs tarihlerinde oynanacağı Koza World of Sports Arena’da soruları yanıtladı.
Sponsorlar Garanti Koza ve TEB BNP Paribas’a teşekkür eden Durmuş, turnuvanın bu sponsorların katkısıyla düzenlendiğini anlattı. Durmuş, “Biz federasyon olarak hiçbir maddi yükümlülük altına girmedik. Sponsorlarımız sayesinde Federer, Türkiye’ye geliyor. Federer, tenis camiasında gelmiş geçmiş en önemli sporcu. Son dönemleri artık. Belki de onu oynarken bir daha Türkiye’de göremeyeceğiz. Federer, tüm rekorları alt üst etmiş, gelmiş geçmiş en büyük tenisçi. TEB BNP Paribas İstanbul Open’da inanılmaz anlar yaşayacağız. Bu şansı değerlendirmeliyiz” diye konuştu.
Durmuş, TEB BNP Paribas İstanbul Open’ın Türk tenisine büyük fayda sağlayacağını savundu.
‘Biletler tükendi’
Cengiz Durmuş, İstanbul’da düzenlenecek turnuvanın biletlerinin tükendiğini söyledi.
Federer’in turnuvada mücadele edeceğinin öğrenilmesinden sonra biletlere yoğun ilgi olduğunu aktaran Durmuş, “Burası, gerçek bir tenis arenası. Federer’in geleceği ilan edildiği andan itibaren biletlere yoğun ilgi oluştu. Satılacak biletin kalmadığını duydum. Biletler tükendi. Bu çok kıymetli bir şey. Bu bizi çok sevindirdi” diye konuştu.
‘Hedef 2016 Rio Olimpiyatları’
Turnuvada ana tabloda yarışacak Türk sporcular Marsel İlhan ve Cem İlkel’den umutlu olduklarını anlatan Durmuş, Brezilya’da düzenlenecek 2016 Rio Olimpiyatları’na katılmayı hedef gösterdi.