Fotoğraftan resme, heykelden videoya “Yüz Yüze”

ANKARA – Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü tarafından gerçekleştirilen “Yüz Yüze” adlı sergi bugün açılıyor. Saat 18.00’de açılışı yapılacak sergi H. Ü. Sıhhiye Yerleşkesi Kültür Merkezi Ahmet Göğüş Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Sergi 19 Aralık 2017 Salı gününe kadar gezilebilecek.
Sergiyi organize eden H. Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünden Arş. Gör. Tuba Merdeşe bu etkinlikle ilgili görüşlerini şu cümlelerle dile getirdi:
“Bu sergiyi heykel bölümü olarak lisansüstü programı öğrencileri ile birlikte gerçekleştiriyoruz. Ortak üretim ortamı olarak nitelendirdiğimiz üniversitemizin heykel bölümünde, sanatsal ifade yöntemlerimizdeki etkileşim ile hem kendi içimizde hem üniversitemiz bünyesinde insanlarla karşı karşıyayız bu nedenle ‘Yüz Yüze’ gelmeyi hedefledik. Dolayısıyla sanatın birleştirici ve etkileşimli havasını solumak için bu karşılaşmaların önemli olduğunu söyleyebilirim. Sergide yer alan çalışmaların bütünü çağdaş sanatın disiplinlerarası yaklaşımına karşılık gelmektedir. Fotoğraftan resme, heykelden video’ya farklı disiplinlerin sergilendiği ‘Yüz Yüze’ adlı bu sergide sanat üretiminin sınırsız olanaklarını görmek mümkün.
En önemli noktalardan biri ortak üretim ortamının karşılıklı diyaloglarında ve etkileşimlerinde ortaya çıkan yaratıcılıkların çeşitliliğidir. Bu çeşitlilik içinde kullanılan dil ne olursa olsun ortak payda sanatın ruhunu inşa etme üzerine olacaktır ve karşılaşmamız da bu yönde bir bakış açısı oluşturmayı hedeflenmektedir.”