Futbol Federasyonu Başkanlığına aday var

Cavit Çağlar

Türkiye-Rusya arasında dostluk ateşinin fitillenmesindeki en büyük isim olan Cavit Çağlar’ın Federasyon Başkanlığı teklifine vereceği cevap bekleniyor

HABER MERKEZİ – Yıldırım Demirören’in ani istifası ile boşalan Futbol Federasyonu Başkanlığına iş adamı Cavit Çağlar’ın getirilmesi için kollar sıvandı. 1944’da Gümülcine’de dünyaya gelen Bursalı işadamı Cavit Çağlar 10 yıl süre ile Bursaspor Kulübünün Başkanlığını yaptı. Daha sonra 3 dönem Bursa Milletvekilliğinin yanı sıra Devlet Bakanlığı görevinde bulunan Cavit Çağlar evli ve 3 çocuk babası bulunuyor.
40 yaşlarındaki oğlu Mustafa Çağlar’ın mevcut Futbol Federasyonda Yönetim Kurulu üyeliğinde bulunmasına karşılık, Başkan adayı Cavit Çağlar’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Futbol Federasyonuna getirilme isteği de bulunuyor.
NEDEN CAVİT ÇAĞLAR?
Fırat Kalkanı nedeniyle düşürülen Rus uçağının krize yol açan Türkiye-Rusya ilişkilerinin düzeltilmesinde başrolü oynayan Cavit Çağlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Vladimir Putin arasındaki dostluğun yeniden kurulmasında başrolü oynadı. Cavit Çağlar, daha sonra Rusya Devlet Başkanı tarafından dostluk nişanınca ödüllerildi. Bu durum üzerine, Yıldırım Demirören’in istifasından sonra Futbol Federasyonu koltuğuna Cavit Çağlar’ın getirilmesi düşünüldü. Teklife 75 yaşındaki Cavit Çağlar’ın ne cevap vereceği birkaç gün içinde açığa çıkacak.