Futbol, Voleybol ve Basketbol da gözler milli takımlarda

A Mİlli Futbol Takımımız

SPORDA MİLLİ HEYECAN

A Milli Futbol Takımı, A Milli Erkek Basketbol Takımı ve A Milli Kadın Voleybol Takımlarımız bugün, uluslararası organizasyonlarda boy gösterecek

HABER MERKEZİ – Uluslararası müsabakalarda yer alan futbol, basketbol ve bayan voleybol takımlarımız bugün rakipleri ile karşılaşacak. 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde A Milli Futbol Takımı, Andorra’yla, 2019 FIBA Dünya Kupası klasman grubunda A Milli Erkek Basketbol Takımı, Karadağ’la, 2019 Avrupa Şampiyonası yarı finalinde ise A Milli Kadın Voleybol Milli Takımı, Polonya ile karşı karşıya gelecek ve Türkiye’de milli heyecan yaşanacak.
FUTBOLDAKİ MAÇIMIZ
A Milli Futbol Takımı, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu’nda Andorra’yı Vodafone Park’ta konuk edecek. Müsabaka saat 21.45’te başlayacak. Türkiye grupta daha önce deplasmanda Arnavutluk’u 2-0, iç sahada da Moldova’yı 4-0, Fransa’yı 2-0 yenerken, rakip sahada ise İzlanda’ya 2-1 mağlup olmuştu. Maçı İskoç hakem 21.45’de yönetecek. Maçı TRT 1 ekrana getirecek.
BASKETBOL KLASMAN GRUBU
2019 FIBA Dünya Kupası ilk tur E Grubu’nda ABD, Çekya ve Japonya ile mücadele eden A Milli Erkek Basketbol Milli Takımı, tek galibiyet alarak bir üst tura yükselme şansını kaybetti. Milliler, klasman grubundaki ilk maçını saat 14.30’da Karadağ ile oynayacak. Milli takım, klasman mücadelesinde olimpiyat elemeleri hakkı arayacak.
BAYANLAR FİNAL ARIYOR
2019 Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda yarı finale yükselen Türkiye, bugün Başkednt Sor Salonunda Polonya ile saat 19.30’da karşılaşacak. Türkiye en son 2003 yılında Ankara’da düzenlenen organizasyonun finalinde Polonya’nın rakibi olmuş ancak rakibine 3-0 yenilmişti.
Karşılaşma saat 19.30’dan itibaren TRT Spor’da naklen yayınlanacak. Müsabakanın yapılacağı Salona giremeyenler için dev ekran kurulacak.