G.Birliği camiası Muric’in gidişatını sorguluyor

Gençlerbirliği’nde oynarken, sudan ucuz parayla Rizespor’a satılan şimdinin Fenerbahçe futbolcusu Muriç

Rizespor’da golleriyle ön plana çıkan ve Fenerbahçe’ye verilen Muriç’i Başkent takımından gönderenler tespit edilmeye çalışılıyor

HABER MERKEZİ – Fenerbahçe’nin, Rizespor’dan 3.5 milyon Euro bonservis bedeli ve 5 oyuncu karşılığı kadrosuna kattığı belirtilen 25 yaşındaki oyuncusu Muriç’in, Beştepe serüveni kısa sürmüştü.
Futbol dünyası, Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki transfer kapışmasının ardından, Fenerbahçe ile anlaşan Rizespor’lu Vedat Muriç’i konuşurken, Gençlerbirliği’nde, yaşanan ‘büyük pişmanlık’ sonrası, camia, Muriç’in Beştepe’den gidişindeki sorumluları merak ediyor.
Fenerbahçe’nin Vedat Muriç transferi için Rizespor’a, 3.5 milyon Euro bonservis bedeli ödeyeceği, 4’ü kiralık biri de bonservisi ile olmak üzere 5 oyuncu vereceği konuşuluyor.
GOLLERİYLE ÖN PLANA ÇIKTI
Giresunspor’da forma giyerken, o zamanki adıyla PTT Birinci Ligde 17 gol atıp, gol krallığı yarışında ikinci olan Vedat Muriç, 30 Mayıs 2016 tarihinde, Gençlerbirliği’ne geldi. Rahmetli duayen Başkan İlhan Cavcav, Kosovalı futbolcuyu transfer ettikleri dönemde, kendisi ile telefonda, bildiği Arnavutça kelimeleri kullandığını dile getirmiş, Vedat da bundan çok etkilendiğini söylemişti. Vedat, Gençlerbirliği’ne büyük umutlarla gelirken, Beştepe serüveni kısa sürdü. Çok fazla şans bulamayan Kosovalı forvetin, asıl hikayesi ise takımdan ayrılışında yaşandı.