Galatasaray ön sırada

Türkiye’nin taraftar yayılımı ve illere göre ilgi dağılımı tablosunda, Sarı-Kırmızılılar 43 ilde en fazla taraftarı bulunan takım oldu

ANKARA-(Viralspor)-Türkiye’deki taraftarlar listesinin başında Galatasaray yer aldı. Sarı-Kırmızılılarla birlikte, 79 ilde taraftar oranları tablosunda ilk iki sırada yer alan Fenerbahçe, 34 ildeki önderliği ile taraftar dağılımında ikinci sırada kaldı.
Üç büyüklerden Beşiktaş, iller bazındaki oransal sıralamada ortalama yüzde 20’lik değerlerle üçüncü sırada bulunuyor.
81 ilde yapılan, üç büyük takımın dışında kalan taraftarların düşük yüzdelerle ifade edildiği araştırmada, dengeyi Trabzonspor bozdu. Trabzon’da yüzde 79’luk oran yakalayan Bordo-Mavililer, tüm iller bazındaki en yüksek ortalamaya ulaşan takımı oldu. Karadeniz ekibi, ayrıca çevresinde yer alan Gümüşhane ve Bayburt illerinde de oransal olarak sıralamaya girdi. İller bazında yapılan araştırmada, üç büyüklerin üstünlüğünü ortadan kaldıran bir diğer il de, Eskişehir oldu. Spor Toto 1. Ligi’nde kümede kalma savaşı veren Kırmızı-Siyahlılar, ildeki yüzde 30’luk oranla futbolseverler arasında en yüksek orana ulaştı.