Gazeteciler Cemiyeti Basın Evi, Sivil Toplum Geliştirme Merkezi’ne ev sahipliği yaptı

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi eğitim verdi

Gazeteciler Cemiyeti Basın Evi, Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) tarafından düzenlenen üç günlük kurumsal eğitime ev sahipliği yaptı. STGM’nin “Birlikte” projesi çerçevesinde hayata geçirilen eğitimlerde, çok sayıda uzman bilgilendirildi

SULTAN YAVUZ – Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM), kurumsal hibe programı çerçevesinde, Gazeteciler Cemiyeti Basın Evi’nde düzenlenen bir toplantıda sivil toplum örgütü temsilcilerine eğitim verdi. STGM’nin üç gün süren eğitiminde çok sayıda mentor (kaynak geliştirme uzmanı), “Birlikte” projesi kapsamında bilgilendirildi.
STGM İletişim Koordinatörü Meltem Çolak, STGM’nin 15 yıllık sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerini geliştirmek için kurulmuş bir yapı olduğunu belirterek, “Birlikte” isimli projemiz sadece kurumsal bir hibe projesi değil, aynı zamanda seçilmiş 42 örgüte de mentor desteği veren bir program. Bu program kapsamında mentorlar yıllık olarak eğitim alıyorlar. Bu eğitimlerden biri de kaynak geliştirme eğitimi. Amaç, uzmanların bu konudaki kurumsal hafızalarını güçlendirmek, bilgilendirmek ve dâhil oldukları dokuz’ar örgüte bu konuda destek olmalarını sağlamak” dedi.
Üç gün süren eğitim programının son gününde de ise mentorların sosyal ağ yaratarak nasıl kaynak geliştirebilecekleri ve bu çerçevede hangi araçları kullanabilecekleri konusunda bilgi verildi. Etkinlikte, “Birlikte” projesinin yanı sıra, ayrıca STGM’nin yürüttüğü kaynak geliştirme projesi kapsamında, proje koordinatörü, eğitim koordinatörü, destek uzmanı, Avrupa Birliği finansal destek birimi çalışanları ve koordinatörleri de yer aldı.