Gazeteciler Cemiyeti ile Mehmetçik “Elele”

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, Yönetim Kurulu ve cemiyet üyelerindenoluşan heyet, Türk Silahlı Kuvvetleri Elele Vakfı Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi’ni ziyaret etti.

Tuğgeneral Celalettin Bacanlı tarafından yönetilen TSK GATA Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi’ni ziyarette Cemiyet Başkanı Nazmi Bilgin, Başkan Vekili Savaş Kıratlı, Başkan Yardımcısı Kemal Karacehennem, Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Yoldaş, Güray Soysal, Ali Şimşek Cemiyet üyelerinden Sonsöz Gazetesi İmtiyaz Sahibi Abdi Pehlivan ile Sonsöz Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Orhan Uğuroğlu hazır bulundu

Hayatlarının baharında canlarını hiçe sayarak sağlıklarını feda eden kahraman Gazilerimizin, genç yaşlarında yatağa ve tekerlekli sandalyeye bağımlı kalmalarına gönlü razı olmayan Elele Vakfı tarafından kurulan Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi dünyada ilk ve tek olma özelliği taşıyor.
Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin’in öncülüğünde Yönetim Kurulu tarafından, “Haydi Türkiye Mehmetçikle Elele kampanyası 27 Mart 1995 tarihinde başlatıldı ve TRT’den kesintisiz 56 saat süren canlı yayın ile Mehpare Çelik’in sunumu rekorlar kırdı. Toplanan yardımlar Genelkurmay Başkanlığı onayı ile Türk Silahlı Kuvvetleri Elele Vakfı’na verildi ve bugün bir gurur abidesi haline gelen Rehabilitasyon ve Bakım Merkezine harcandı.
Merkezde yer alam modern teçhizat ve imkânları ile dünyada ilk ve tek olma özelliği taşıyan bu Merkezi, Başkan Nazmi Bilgin’in daveti üzerine Sonsöz Gazetesi İmtiyaz Sahibi Abdi Pehlivan, Başkan Vekili Savaş Kıratlı, Başkan Yardımcısı Kemal Karacehennem, Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Yoldaş, Güray Soysal ve Ali Şimşek ile birlikte gezip görme imkânı bulduk.
Önce hemen bir hakkı teslim edelim.
Bravo Başkan, Bravo Nazmi Bilgin, Bravo Gazeteciler Cemiyeti gerçekten gurur duyulan çok önemli bu projede katkınız olması biz gazeteciler için de büyük onurdur.
Tuğgeneral Celalettin Bacanlı tarafından yönetilen TSK GATA Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi tıbbın ve teknolojinin çağdaş imkânlarıyla gazilerimizi tekrar sağlıklı yaşamlarına kavuşturmanın heyecanı ile çalışıyor.
Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, “ Basını, erdemli ve saygın yapan değerlerden en önemlisi toplumun sorunlarına çözüm aramasıdır. Cemiyetimiz Yönetim Kurulu, bu düşünceden yola çıkarak Türk Silahlı Kuvvetlerinin PKK terör örgütüne karşı verdiği mücadeleye destek olmak amacıyla bir kampanya başlatmak zorunluluğu duymuş ve Haydi Türkiye Mehmetçikle Elele kampanyasını 27 Mart 1995 tarihinde başlatmıştır. Bir çığ gibi büyüyen kampanya, bir anda Türk Milletinin şahlanışına dönüştü. Bu ülkenin bölünmez bütünlüğünü koruyamayacağımızdan şüphe edenlere Türk Milleti her kesimiyle haykırdı” diye konuştu.
Gazilerimizin el emekleri ile yaptıkları birbirinden güzel eserler de cüzi bedeller karşılığında yardımseverlere satılıyor ve Vakfa gelir sağlanıyor.
Bakım Merkezi, ülkemizin savunması ve milletin bölünmez bütünlüğü için görevi başında yaralanan veya uzvunu kaybedenler başta olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli, emeklisi, malulen emeklisi ve bunların bakmakla yükümlü olduklarının rehabilitasyonu ve devamlı bakımlarını sağlamak, uygar ve çağdaş seviyede sağlıklı bir yaşam sürdürebilmelerine katkıda bulunmak, sağlık hizmetlerini daha iyiye götürmek, engelli çocuk ve yetişkinlerle ilgili çalışma ve faaliyetlerde bulunuyor
Gazeteciler Cemiyeti ile ELELE Vakfının bu muhteşem eserini Türk milletine kazandıranlara şükran borçlu olduğumuzu da ifade edelim.
Haber ve Fotoğraflar: Orhan Uğuroğlu – Gazeteciler Cemiyeti adına