Geleceğin dünyasına adım at

Next Level Alışveriş Merkezi, sömestr tatilinde çocukların sıra dışı deneyim yaşamaları için Bilim Atölyesi’ne sanal gerçeklik (Virtual Reality- VR) alanı kuruyor. Geleceğin dünyasına adım atmak isteyenler, 18 Ocak 3 Şubat tarihleri arasında Next Level’ı ziyaret edebilir

Next Level Alışveriş Merkezi Genel Müdürü Zeynep Tarhan

NAZ AKMAN – Sömestr döneminde karne heyecanı yaşayan çocuklar için sıra dışı bir deneyim hazırlayan Next Level Alışveriş Merkezi, günümüzün en dikkat çekici teknolojilerinden olan sanal gerçeklik (Virtual Reality-VR) dünyasını ziyaretçileri ile buluşturuyor.
Kullanılan yüksek teknoloji ile VR gözlüğünü takan kişiler 360 derece görüş açısı ile yepyeni bir dünyaya adım atıyor. Kullanıcının konumunu algılayan sensörler sayesinde tüm hareketlerin içinde bulunulan dünyaya kalibre edilmiş olması, deneyimi yaşayan kişinin kendisini o dünyaya ait hissetmesini sağlıyor. VR deneyimi yaşarken dev bir dinozorla karşı karşıya gelmek, bir masalın içine girmek, en sevilen kahramanların kendisi olmak ve bambaşka evrenleri keşfetmek mümkün. Kullanılan donanımlar sayesinde oyun içindeki tüm unsurlar ile etkileşime geçilmesi bu deneyimi daha da gerçekçi kılıyor. Bu sıra dışı deneyim 18 Ocak 3 Şubat tarihleri arasında Next Level’da yer alacak. Alışveriş merkezideki bilim atölyesine kurulacak olan VR teknolojisi basın mensuplarına tanıtıldı.
Geleceğin mimarlarına geleceğin dünyası
Next Level Alışveriş Merkezi Genel Müdürü Zeynep Tarhan, sömestr da başlayacak etkinliğe ilişkin “Geleceğin dünyasında sıkça karşımıza çıkacak ve tüm sektörler için vazgeçilmez bir teknoloji unsuru olacak olan sanal gerçeklik tecrübesini, sömestr döneminde geleceğimizin mimarları olan çocuklar ile buluşturmayı hedefledik. Karne sevinci yaşayan küçük ziyaretçilerimize oyundan filme kadar birçok eğlenceyi deneyimleyebilecekleri sıra dışı bir etkinlik hazırladık” dedi.