Genç eskrimciler için yeni yıl zaferle başladı

ANKARA-Macaristan’ın Budapeşte şehrinde düzenlenen Gençler Kılıç Dünya Kupası müsabakasından takımımız başarıyla dönüyor.
İbrahim Ahmet Acar, Mehmet Fatih Ant, Alp Ege Koç, Aylin Çakır, Fatma Zehra Köse ve Deniz Selin Ünlüdağ’dan oluşan Genç Kılıç  takımımız, 12 ülke takımın yarıştığı müsabakada 5. Sırada 16’lık tabloya yerleşti. Burada ilk rakibi olan Avustralya’yı 40 – 16 yendikten sonra, çeyrek final müsabakasında Japonya’nın rakibi oldu. Rakibi karşısında mücadeleyi 40 -30 kazanan gençlerimiz yarı finale isimlerini yazdırdı. Yarı finalde rakibimiz İtalya oldu. İtalya ile oynanan yarı final müsabakasında ellerinden gelen çabayı gösteren genç milli kılıççılarımız müsabakadan 40 – 28 ayrılarak finalde yarışma şansını kaybettiler ve üçüncülük maçına çıkmaya hak kazandılar. Üçüncülük maçında genç milli kılıççılarımızın rakibi Rusya olurken, genç kılıççılarımız müsabakayı 40-38 olarak tamamladı. Turnuvayı Macaristan birinci, İtalya ikinci ve millilerimiz üçüncü olarak tamamladılar.
Genç Erkek kılıç ferdi müsabakasında Atakan İslam Hezer 48., İbrahim Ahmet Acar 54., Alp Ege Koç 65. ve Mehmet Fatih Ant 116. olarak müsabakayı tamamladılar. Genç Bayan kılıç ferdi müsabakasında Aylin Çakır 38., Fatma Zehra Köse 43., Deniz Selin Ünlüdağ 60. Ve Melis Sarıçam 82. Olarak müsabakayı tamamladı.