“Gençler” birliği !…

Mehmet KISMET 

Sezon öyle başladı ve öyle devam ediyor ki; Gençlerbirliği adına, aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık.
Yutkunsan, yutkunamıyorsun… Sezonun adı; 2017-2018 İlhan Cavcav… Gençlerbirliği Kulübünü alt liglerden almış bugünlere taşımış efsane bir isim.
Ankara, Gençlerbirliği; Gençlerbirliği de Ankara ile örtüşmüş bütünleşmiş… Ülke için bir miras haline gelmiş. Buralara gelmişken ve ilerisi için olumlu adımlar atılması adına minnet duyulan ve aynı zamanda adı 2017 -2018 Sezonuna verilen İlhan Cavcav’ı unutmak mümkün mü ?
Mutlaka bu zor günleri geride bırakır… Hatta küme bile düşsü hak ettiği yere yükselmekte ve gelmekte gecikmez. Çünkü; Gençlerbirliği değerinden zaman geçse de hiçbir şey kaybetmeyen elmas gibidir. Karatını geçmişten günümüze belirleyen ve bugüne kadar taşımasında da büyük katkısı olan efsane Başkanı İlhan Cavcav’ın imzası var.
Birlik ve beraberlik günü ise Gençlerbirliği’nde, taraftarların ağza alınmayacak yakışık olmayan olumsuz tezahüratları niye? Kişilerin hedef alınarak yapılan bu olumsuz tezahüratların kulübe zarar verdiği bilinmiyor mu? O kendine has topluluğu ile gönüllerde taht kuran taraftara hiç mi hiç yakışmadı. Gençlerbirliği taraftarları artık kendilerine İlhan Cavcav tarafından bırakılan bu mirasa yaraşır ve yakışır şekilde davranmalı. Aralarındaki bu ikilemi ve ayrışmayı da en kısa zamanda gidermeli.
Kim görev yaparsa yapsın… İster teknik direktör, ister futbolcular hatta Yönetim bile. Yanlış yapan mutlaka bir gün gelir bu yanlışının bedelini öder… Zaman bu bedelin kim yada kimlerin ödeyeceği zamanı değil… Zaman, zor durumdan çıkış yollarının aranması gereken şu an.
Şimdi Sivasspor galibiyeti ile iyi gidişata atılan ilk adım var. Olumlu başlangıcın devam edebilmesi için bu hafta deplasmanda oynanacak Antalyaspor ve sonraki diğer maçlara sirayet etmesi şart. Bunun içinde “Kırmızı-Kara, Burası Ankara” diyorsa Gençlerbirliği taraftarları aklıselim davranmalı.