Gençlerbirliği siftah yaptı

İbrahim Üzülmez’in göreve gelmesi sonrası 6 maçta 5 galibiyet alan Gençlerbirliği Akhisar Belediyespor maçında bir ilki yaşadı.

ANKARA-İbrahim Üzülmez’in göreve gelmesi sonrası 6 maçta 5 galibiyet alan Gençlerbirliği Akhisar Belediyespor maçında bir ilki yaşadı. Kırmızı siyahlılar sezonun ilk penaltı golünü 23. haftada Bogdan Stancu ile kazandı.  Maçın 59. dakikada Kulusic’in ceza sahası içinde Kadir Keleş tarafından düşürülmesi ile kazanılan penaltıyı Stancu gole çevirdi.
BAŞARININ SIRRI NE?
Akhisarspor karşısında alınan 3-1’lik galibiyetle derin bir oh çeken Gençlerbirliği’nin Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, başarıdaki sırrın emekten geçtiğini söyledi. Üzülmez “İlk dört hafta takımım sahada çok iyi mücadele veren bir ekip görüntüsündeydi. Beşiktaş’a da karşı iyi mücadele ettik ama, yenildik. Akhisarspor maçında alınan 3 puanın çok daha önemi büyük. İlk yarıdaki Gençlerbirliğı’nin iyi oynayan takımı olarak görüntü vermedi. Bu kadar silik bir oyun ortaya koymamıza rağmen, ikinci yarıda bambaşka bir havadaydık. İşin sırrını giydiğim montta, eldivende ve kıyafetlerime bağlayanlar oluyor. Bu başarıya emek vermek gerekiyor. Biz emek vererek bu duruma geldik. Çalışmaz, az üretirsenis başarılı olamayız” dedi.