Gençlerbirliği Teknik Patronu Ümit Özat futbolcularını suçladı

“Ben futbolcularıma güveniyordum. Ama onlar kendilerine güvenmedi” diyen teknik direktör, Akhisar maçını kazanacaklarını açıkladı

ANKARA – Spor Toto Süper Lig’in 25. haftasında Beşiktaş’a 1-0’lık skorla boyun eğen Gençlerbirliği’nde Teknik Direktör Ümit Özat, açıklamalarda bulundu.
Ümit Özat, yaptığı açıklamalarda, “Bu maçın bize kazandıracağı çok şey vardı ama kaybettireceği bir şey yoktu.” diyen Özat, şöyle devam etti: “Bir teknik adam neden bu kadar ofansif oyuncuyla çıkar? Önde baskı yapsınlar diye. Ancak oyuncularım benim onlara güvendiğim kadar kendilerine güvenmedi. Bu kadar geri çekileceklerini bilsem daha defansif bir kadroyla çıkardım. Zaman zaman çok yaslandık.”
Anderson Talisca’nın golüne de değinen Özat, “İki ters ayaklı stoperimiz olduğu için belki de terslerine geldi Talisca’nın goldeki koşusu. Yapacak bir şey yok, bizim için asıl önemli olan bundan sonraki maçlar.” diye konuştu.
Kırmızı siyahlı futbolcular bu hafta sahasında oynayacağı Akhisar maçı için iddialı bulunarak “Kazanmaktan başka çaremiz yok” dedi.