Gençlerbirliği’nde 18 futbolcunun sözleşmesi bitti

Süper lige dönen Başkent takımının yöneticleri futbolcularıyla ya sözleşme yapacak, ya da yeniden takım kuracak

HABER MERKEZİ – Bir yıl sonra yeniden Süper Lige dönen Gençlerbirliği’nde, sezonun tamamlanmasının ardından 18 futbolcunun sözleşmesi sona erdi.
Kırmızı-Siyahlılarda 18 futbolcunun sözleşmesinin bitmiş olması, Haziran-Temmuz-Ağustos aylarını kapsayan birinci transfer döneminin hareketli ve yoğun geçeceğini gösteriyor. Beştepe cephesi, bu tabloya yabancı değil. Son 3 sezonda, 50’nin üzerinde oyuncu kulübe gelip gitmiş durumda. Bu rakama; Gençlerbirliği’nden yetişip ayrılan; Ramazan Köse, İrfan Can Kahveci, Ahmet Yılmaz Çalık, Uğur Çiftçi ve Berat Tosun gibi isimler ile Hacettepe’den, Gençlerbirliği’ne geçip, yeniden Hacettepe’ye dönenler dahil değil.
SÖZLEŞMESİ BİTENLER
Gençlerbirliği’ni Süper lige taşıyan kadro içindeki isimlerden; Halil İbrahim Penhlivan, Alper Uludağ, Barış Başdaş (Aytemiz Alanyaspor’dan kiralık geldi), Bekir Yılmaz, Cosmin Matei, Deniz Yılmaz, Emrullah Şalk, Engin Bekdemir, Jailton Paraiba, Kari Arnason, Lucas Claro, Mert Nobre, Nadir Çiftçi, Renato Baruffi (Bady), Selçuk Şahin, Stephane Sesesgnon, Yasin Pehlivan ve Canberk Aydın’ın kontratı bitti.
Sözleşmesi süren isimler ise Hakan Arıkan, Erdem Özgenç, Ahmet Oğuz, Ahmet İlhan Özek, Berat Özdemir, Taha Demirtaş, Rahmetullah Berişbek, Yıldırım Mert Çetin ve Bogdan Stancu.