Gök: Bu anayasa kaos doğurur

ANKARA – CHP Grup Başkanvekili ve Ankara Milletvekili Levent Gök, referanduma sunulan anayasa değişikliği ile getirilmek istenen sistemin dünyada hiçbir örneği olmayan bir sistemin Türkiye’ye dayatıldığını belirterek, “Bu sistemden kaos doğar” dedi.
Levent Gök, Anayasa değişikliği teklifini Ankara’nın Elmadağ ve Bala ilçelerinde yaptığı esnaf ziyaretleri ve kahvehane toplantılarıyla vatandaşlara anlattı.  Gök, Çankaya Belediyesi’nin, Bala ilçesinin köyü iken Çankaya’ya bağlanıp birer mahalle haline dönüşen Tohumlar, Kömürcü, Evciler, Karahasanlı, Çavuşlu, Yaylaköy ve Akarlar’da yaşayan çiftçi vatandaşlara ceviz ağacı dağıtım törenine katılarak vatandaşlara fidan dağıttı.
Gök buralarda yaptığı konuşmalarda, ülkeye korku salan ve kendinden olmayan herkesi terörist sayan anlayışın 16 Nisan’da duvara çarpacağını söyledi. Referandumun, toplumu sindirmeye çalışan anlayışın geri tepmesine yol açtığı için hayırlı olacağını vurgulayan Gök, iktidarın bir-iki puan oy alabilmek için Türkiye’yi uluslararası arenada utanç verici bir tabloyla karşı karşıya bıraktığını anlattı. Türkiye’nin bakanlarının bazı ülkelere gidemediğini hatırlatan Gök,  “Böyle bir tabloyu haketmiyoruz. Ulusal onurumuz kırıldı. Ülkemizin onurunu koruması beklenenler üç-beş oy fazla alacağız diye zil takıp oynadılar. Türkiye’nin yüzde 50’sini, dünyanın tümünü reddeden bir anlayış olamaz. Türkiye’nin başını yaslayacağı dünyada bir tek dostu kalmamıştır” dedi.