GÜNDEM; “Corona”…

Mehmet KISMET

Dünyada ve Ülkemizde bugüne kadar böyle bir şey ne görüldü nede yaşandı… Hayat durdu… Zorunlu olarak sosyal ve kültürel etkinlikler rafa kalktı.
Spor; bunlar arasında adeta sessizliğe büründü… Hayatı gelecek adına planlamak ve yaşamak ise “Corona” dan korunabildiğin kadar…
Müsabakalar önce seyircisiz ardından tümüyle ertelendi… Konuyla ilgili karar ise tüm insanlığı tahditi altına alan “Corona” virüsünün yayılım hızının önlenmesine kaldı.
Ne zaman, nasıl ve nerelerde, ne şekilde başlayacağı sorularına yine bu “corona” virüsünün hızı cevap verecek.
Sadece Ülkemiz değil, dünya baş etmeye çalışıyor bu virüsle… İlk başladığı noktada yok olma noktasına gelirken, çoğu Avrupa ülkesini yakıp kavurmakta… Yayıldığı gibi nice canları da almakta… Sevdiklerimiz bir bir elimizden kaymakta… Sosyal medya aracılığı ile veda etmek zorunda kalınanlar bir insanlık dramı yaşamakta.
Zengin, fakir demeden; din, ırk ve sınıf gözetmeksizin bu illetin en kısa zamanda insanlığın tepesinden gitmesi en büyük dileğimiz.
Önemli olan insan sağlığı ise gerisi teferruat… Sportif alanda faaliyetler ne zaman başlar, yada ortaya konan seçeneklerden hangisinin uygulanması fikrinin anlamını kaybettiği bir süreçten geçiyoruz.
Ne olursa olsun hayatta kalmak ve bulaşı önlemek en büyük zafer “Corono” ya karşı… İnsanlığın bu musibetten arınması ve kurtulması, şu anda her alanda yaşanan sorunlardan daha önemli.
Öncelikle her alanda olduğu gibi spor camiası içinde de virüse karşı tedavi görenlere geçmiş olsun dilekleri ile acil şifalar dilemek toplumsal bir sorumluluk…
Sağlık vaz geçilmez bir olgu… Ne kadar sağlıklı kalabilirsek ve virisü kontrol edip uzaklaştırabilirsek; o kadar sağlıklı kararlar alabiliriz… Bu nedenle sağlık için “Ev’de kal Türkiye”…