Güreşçiler plaja çıkıyor

ANKARA – Dünya Plaj Güreşi Şampiyonası yarın Dalyan’da başlayacak. .
Dünya Plaj Güreşi Şampiyonası 13-15 Ekim tarihlerinde Muğla’nın Ortaca ilçesi Dalyan mahallesindeki, caratte-carettalarıyla ünlü İztuzu Plajında yapılacak.Türkiye’de gerçekleşecek organizasyona 350 civarında güreşçi katılacak. Şampiyonada final karşılaşmalarının Ortaca Yağlı Güreşleri ile aynı gün ve yerde yapılacak. Böylece geleneksel yağlı güreşlerinin de tanıtımına katkı sağlanacak.
YÖRENİN TANITIMI İÇİN
Güreşler yarın saat 09:00’da start alacak. İlk günkü maçların ardından Cumartesi ve Pazar günleri final müsabakaları yapılacak.
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın Dünya Plaj Şampiyonasının yörenin ve ülkenin tanıtımı açısından büyük önem taşıdığını belirtti. Aydın “Dünyanın pek çok ülkesinden insanlar gelip buraları görecekler. Türkiye’de, özellikle bu bölgede hiçbir sorun yaşanmadığına tanık olacaklar. Tarihi ve doğal güzellikleriyle doyumsuz bir şampiyona yaşayacaklar. Ayrıca ülkemizin güvenirliliğini göstermek açısından çok güzel bir organizasyon olacak” dedi. Aydın “Türkiye olarak hem güzel bir ev sahipliği yapacağız hem de iyi dereceler alacağız” şeklinde konuştu.