Güreşçilerimiz Serbest Stilde Avrupa 2’ncisi oldu

YİNE YÜZÜMÜZÜ AĞIRLATTILAR-Romanya’da serbest güreş Avrupa Şampiyonasında takım ikinciliğini elde eden takımımız

Bükreş’teki Şampiyonada güreşçilerimiz 3 altın, 1 gümüş ve 3 bronzla Olimpiyat öncesinde başarısını yine ortaya koydu

HABER MERKEZİ – Türk sporunun lokomotifi güreşçilerimizden tarihi bitr başarı geldi.
Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen Büyükler Avrupa Güreş şampiyonasında Türkiye 3 altın,1 gümüş, 3 bronz madalya olmak üzere toplam 7 madalya kazanırken topladığı 156 puanla takım halinde ikinci oldu. 10 sıkletin yedisinde madalya kazanan Türkiye tarihi bir başarı elde etti. Şampiyonayı Rusya 162 puanla birinci olarak tamamlarken Azerbaycan 145 puanla üçüncü oldu.
HEP ŞAMPİYON
125 kiloda ülkemizi temsil eden Taha Akgül, finalde Gürcü Geno Petrashvılı’yi mağlup ederek yedinci Avrupa şampiyonluğuna imza attı. 61 kiloda Bronz madalya maçına çıkan Recep Topal, Rumen Nikolai Okhlopkov’u 8-1 öndeyken tuşla yenerek bronz madalyanın sahibi oldu. 86 Kiloda Fatih Erdin, Rumen Mihai Nicolae Palaghıa’yı 8-2 yendi ve ülkemize Bronz madalya kazandırdı. 92 kiloda İbrahim bölükbaşı ise Macar rakibi İstvan Vereb’e yenilerek Avrupa beşincisi oldu.
KADIN GÜREŞÇİLERİMİZİN BAŞARISI
Avrupa güreş şampiyonasında kadınlarda 50-55-59-68-76 kilolarda eleme, çeyrek ve yarı final maçları yapıldı. Ülkemizi 50 kiloda temsil eden Evin Demirhan yarı finalde U23 Avrupa şampiyonu Ukraynalı Oksana Livach ile karşılaştı. Rakibine mağlup olan güreşçimiz yarın Azeri Türkan Nasırova ile Bronz madalya mücadelesi verecek. Ardından mindere 59 kiloda Elif Jale Yeşilırmak çıktı. Güreşçimiz Bulgar Bilyana Zhivkova Dudova’ya mağlup oldu. Elif Jale Yeşilırmak bronz madalya için repesajdan gelecek olan rakibi ile mindere çıkacak. 76 kiloda son Avrupa şampiyonu güreşçimiz Yasemin Adar Alman Aline Rotter Focken’i 5-2 yendi ve adını finale yazdırdı. Yasemin Adar finalde Avusturya’dan Martina Kuent ile karşılaşacak. Çeyrek finalde Ukrayna’lı İrina Husyak’a yenilen 55 kilo sporcumuz Bediha Gün, rakibinin finale çıkması üzerine Bronz madalya maçı yapma hakkını elde etti. Bediha Gün Belarustan Zalina Sıdakova ile bronz madalya için karşı karşıya gelecek.