Gururlarımız tekvandocu kadınlarımız

HABER MERKEZİ-İtalya’da düzenlenen G4 Ekstra Avrupa Tekvando Şampiyonası’nda 5’te 5 yaparak takım halinde şampiyonluğa ulaşan kadın milli sporcular, performanslarıyla dikkati çekti.
Türkiye, İtalya’nın Bari şehrinde düzenlenen ve 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları yolunda büyük öneme sahip şampiyonaya kadın ve erkeklerde 5’er sporcuyla katıldı. Organizasyonda erkek milliler kürsüye çıkamazken, ay-yıldızlı kadın tekvandocular, 2 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalyayla “5’te 5” yaptı ve takım halinde Avrupa şampiyonluğunu elde etti.
Milli sporculardan 57 kiloda İrem Yaman ve 49 kiloda Rukiye Yıldırım altın, 53 kiloda Zeliha Ağrıs gümüş, 67 kiloda Nur Tatar Askari ve 67 kiloda Nafia Kuş ise bronz madalyanın sahibi oldu. Şampiyonada kürsüye çıkan milli sporcular, değerlendirmelerde bulundu. Şampiyonadan sonra konuşan İrem Yaman şunları söyledi:
“Kadın elinin değdiği her yer güzelleşir ve başarı gelir. İtalya’da katıldığımız Avrupa Şampiyonası’nda 5’te 5 yaparak bunu gösterdik. Türk kadınının gücünü her yerde duyurmaya devam edeceğiz. Bu mutluluğu olimpiyatlarda da ülkemize yaşatmayı istiyoruz.”