Güzellikler bir arada…

Güray SOYSAL

TRİBÜN DESTEĞİ BÖYLE OLUR

Yenimahalle Belediye Başkanlığına 3 ncü kez seçilen Fethi Yaşar’ın Ankaragücü ve Gençlerbirliği sevgisi bir başka oluyor.
Her zaman Ankaragücü ve Gençlerbirliği’ne tribün desteğini gösteren Başkan Fethi Yaşar, Gençlerbirlİği’nin son maçında da tribündeydi.
Geçenlerde oynanan Eryaman Stadı’ndaki müsabakayı Başkan Yaşar, Ankara eski Milletvekili Aylin Nazlıaka, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör ve Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal birlikte izledi.
Sevincinden dolayı yerinde oturamayan Başkan Yaşar, Gençlerbirliği’nin önümüzdeki sezonda Süper Ligde olacağını söyleyip, tribün desteğini her fırsatta ortaya koydu.

ÖNCE SEVİNDİRDİ, SONRA ÜZDÜ

Spor böyle bir şey.
Zaman içinde sevdiğiniz insana rakip olur, o zaman dilimi haricinde ise, o kişiye olan saygınız devam etmeli.
İşte o konudan birisi daha…
Yıllar önce Kayserispor forması giyen İlhan Parlak, Sarı-Kırmızılı takımın Teknik Direktörü Hikmet Karaman’a sürpriz bir hediyede bulundu. İlhan Parlak, Raphael Honigstein’in kaleme aldığı “Dördüncü Yıldız” isimli kitabı hediye etti.
Sosyal medya hesabı üzerinden de “16 yaşında iken ilk formayı siz verdiniz, ilk kitabı siz hediye ettiniz. Aradan geçen 16 sene sonra bende size bu kitabı hediye etmek istiyorum hocam” paylaşımında bulunan İlhan Parlak, geçen haftaki 90 dakika içinde eski teknik patronunu uzatmada attığı golle üzdü.
Ancak..
Dostluk 90 dakika haricinde devam etti.

TEBRİKLER BAŞKAN

Yöneticilerimizin uluslararası Federasyonlarda görev alması, Türk sporunun her zaman iyiliğine oluyor.
Buna son örneği Atletizm Federasyonumuzun Başkanı Fatih Çintimar verdi
Avrupa Atletizm Birliği Yönetim Kurulu’na seçilen Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Ankara’daki TAF Merkez Ofisi’nde federasyon çalışanlarınca alkışlarla karşılandı.
Prag’da yapılan EA seçimli genel kurulundan başarıyla dönen ve dört yıllığına Avrupa Atletizm Birliği’nin yönetimine seçilen Fatih Çintimar’a federasyon çalışanları sürpriz yaptı. Balgat’taki TAF binasına gelen Başkan Çintimar, odasına geçtiğinde pastayla karşılandı. Ofisteki tüm TAF çalışanlarının bir araya gelip kutladığı Başkan Çintimar, ekibine ayrı ayrı teşekkür etti.
Bende Başkanı buradan kutlarım

Unutulmayanlar / KORHAN YAMAÇ

1993 yılında girdiği Harp Okulunu bitirdi ve 1995’de operasyonda mayına basması sonucunda sağ ayağını kaybetti. 2002’de Başkent Üniversitesini bitirdiği yılda Bedensel Engelliler atış müsabakalarında başarıyı yakaladı. 2004 Atina’daki Paralimpik Oyunlarında 50 metre Serbest Tabanca dalında 3 ncülük elde etti. Aynı müsabakada Sport tabanca dalında ise madalya kazanan ilk sporcumuz oldu. Paralimpik Oyumlarına 4 ncü kez katıldı. 2012 Londra Paralimpik Oyunlarında 10 metre tabanca dalında ikincilik kazandı. Korhan Yamaç evli ve 2 çocuk babası bulunuyor.

Başkanlık için kehanette bulunanlar

Yıldırım Demirören’in aniden “ Aldığım ihale ile yapılan iş etik olmaz” lafının ortaya neler getireceğini hep birlikte göreceğiz.
Kendini Türk futbolunun ve sporunun üzerinde gören bazı kişiler son dönemlerde ortaya a attıkları, acaip isimleri futbol piyasamıza pompalamaları hararetli bir şekilde devam ediyor.
Son pompalamaya göre, görevi bırakıp giden Erdoğan Demirören’in yeniden Futbol Federasyonu Başkanlığına getirilmesi için kollar sıvanmış.
Böyle bir koltuğu bırakmanın ezikliği içinde olanların, futbol piyasamıza pompalanmaya çalışıldığı Başkanlık koltuğu konusunun önümüzdeki günlerde yeni isimlerle piyasada olma gayretini göreceğiz.
Anlaşılan, ballı işleri kimse arkasını dönmek istemeyeceği gerçeği bir kez daha ortaya çıkacak.
Hele bu iş Futbol Federasyonu Başkanlığı olursa…