Güzellikler ve çirkinlikler vardı

Güray SOYSAL

TEK EKSİKLİKLERİ KALDI

Ülkemizde gelişen spor dallarının başında gelen Kick Boks süratli bir şekilde hedefine doğru gidiyor.
Uluslararası müsabakalarda ülkemize en çok madalya getiren bu spor dalının cengaverleri hep şeref kürsüsünde yer aldılar.
KickBoks takımımız son olarak İtalya’nın Rimini kentinde yapılan Best Fighter Dünya Kupası’nda 1 altın, 2 gümüş, 2 bronz madalya kazandı.
Best Fighter Dünya Kick Boks Kupası’nda madalya kazanan sporcularımız ise şöyle:
Altın madalya: Soner Şen, Gümüş madalya: Özge Üçtaş, Gökçe Tarhan, Bronz madalya: Recep Genç (2 Disiplinde)
Kick boksörlerin son başarıları böyle.
65 Federasyon içinde madalya sıralamasında 1 nci durumda olan KickBoks’un halen 240 bin lisanslı sporcusu var. Gelişme her geçen gün gözle görülür hale geliyor.
Tek eksiklikleri ise, şimdilik olimpik olamamaları.
Bunun için, “Tanınmış spor” dalı olarak uluslararası Federasyonun dosyasına giren Kick Boks Federasyonunun talebi sonunda, bu hasretinin de en kısa zamanda yürürlüğe girmesini dört gözle bekliyorlar.

TÜRK SPORUNUN GURURLARI

Ankara artık 2 basketbol takımı ile Süper Ligde mücadele edecek.
Türk Telekom’dan sonra Ormanspor’da bileğinin hakkı ile Süper Lige çıktı.
Ormansporlu basketbolcular karşısına çıkan takımları tek tek saf dışı bırakırken, Mamakspor önündeki başarısını da unutmamız gerekir.
Burada Mamakspor basketbol takımı için satırbaşı açmak isterim.
Ankara’nın kızla gelişen ilçesinin basketbol takımı bu sezon istediğini elde edemedi. Ancak önümüzdeki sezon hedefi tam 12’den vuracağına kalıbımı basarım. Tabii yöneticilerin desteği artarak gelirse.
Dönelim tekrar Osmanspor’un başarısına.
Burada başta Başkan Şahin Aybal ile teknik patron Korhan Aydanarığ ile yardımcıları Ayberk Nayir ile Oğulcan Çağları yanı sıra orman teşkilatını da kutlamak isterim.
İşleri 1 nci ligdeki gibi değil elbette. Şimdi, karşılarında dağ gibi duran Süper Lig var.
Herşeyden önce…
Bir kamu kuruluşu olan Ormanspor’da, kendini “spor uleması” sayanların sayısının artacağına dikkat çekmek isterim. Bu kişilerin sayısının mümkün olduğu kadar az olması Ormanspor’un daha uzun bir süre başarılı hizmet vereceğine inananlardandım.
Böyle biline…

7 YIL SONRA YERİNE GELEN SÖZ

Eskişehirspor’da oynadığı dönemde, 2012 yılında geçirdiği kalp krizi sonucu hayata gözlerini yuman merhum futbolcu Ediz Bahtiyaroğlu’nun ailesine verilen ev sözü sonunda yerine getirildi.
Ediz’in vefatının ardından o zamanki yönetim tarafından oyuncunun sözleşmesinden doğan alacaklarının ödeneceği ve ailesine bir ev alınacağı sözü verilmişti.
Aradan 7 yıl geçti.
SonundaEskişehirsporlu yöneticiler Ediz’in ailesine verilen sözleri tuttular. Göreve yeni gelen Başkan Osman Taş ve yönetim kurulu üyeleri, Ediz’in annesi Ayten Bahtiyaroğlu, babası İsmail Bahtiyaroğlu ve ağabeyi Engin Bahtiyaroğlu’na verilmiş bu sözü yerine getirerek bir evin tapusuna kavuştu.Böylece verilen söz, aradan geçen 7 yıla rağmen yerine getirilmiş oldu da, Ediz mezarında rahatça uyuyabildi.

Unutulmayanlar / ALİ SAMİ ALKIŞ

12 Mayıs 1947’de Üsküp’te dünyaya gelen kıdemli spor yazarının ailesi 1955 yılında Türkiye’ye geldi. Pertevniyal lisesinibitiren Alkış, 1965’da yeni Çıpır’da gazeteciliğe adım attı. Daha sonraları Babıali’de Sabah, Yeni İstanbul, Günaydın, Tercüman, Güneş, Türkiye ve Star gazetelerinde spor yazarlı yaptı. Bu arada çeşitli televizyon programlarına yorumcu olarak katıldı. Kendini “kitap kurdu” olarak tanımlayan Ali Sami Alkış, Üniversitelerden ve çeşitli kurumlardan 28 ödül alıp, yılın spor yazarı unvanını elde etti. Leman Alkış ile evli olan başarılı spor yazarımızın Dilek Keçeli ve Erman Alkış adlı 2 çocuğu bulunuyor. Ali Sami Alkış, şimdilerde yazlığında ailesiyle birlikte köşesine çekilip, kitap yazarak, sağlıklı yaşamının yollarını arayıp, duruyor.

DOĞRU İŞ YAPTILAR

Geride bıraktığımız sezonda Eskişehirspor’un çektiklerini hep birlikte izledik.
Sonunda binbir zorluk sonunda, bu futbol kenti 1 nci Ligde kalmayı başardı.
Durum ortaya çıkıncı, Eskişehirsporlu yöneticiler, bu konuda başrolü oynayan ve adam gibi adam olduğunubir kez daha gösteren Fuat Çapa ile yola devam kararını verdi.
İşin doğrusu bu idi.
Eskişehirspor bunu yaparken, Balıkesirspor Giray Bulak, Gazişehirspor ise Mehmet Altınparmak’a yol verdi. O’da gitti, Akhisarspor’a teknik adam oldu.
Eskişehirsporlu yöneticiler “istikrar” deyip, Fuat Çapa’da ısrar ederken, hem Balıkesirspor, hem de Gazişehirspor bu yaptıkları işin yanlışlığını en kısa zamanda anlayacak.
Ancak atı alan çoktan Üsküdar’ı geçmiş olacak.

SPOR YAPARKEN TER KOKUSU

Vücut sıcaklığını sabit tutmaya yarayan doğal fonksiyonlardan biri olan terlemeyi engellemeden sıcak havalarda yol açtığı kötü kokuların önüne geçmek mümkün. Vücudun toksinleri atmasını sağlayan bu doğal döngüsüne engel olmadan bakterilerin yol açtığı kötü kokunun önüne geçmek için bakteri gelişimini azaltmak gerekir. Sıveno Doğal Roll-On, doğal kokusu ve ferahlığı ile cildi tazelerken terlemeyi engellemeden, ter kokusunu önlemeye yardımcı oluyor. Çevreyi ve doğayı koruyan, yüzde 100 doğal cilt bakım, kişisel bakım ve ev bakım ürünleri üreten Siveno’nun hiçbir aktif madde içermeyen, yüzde 100 doğal, çevre dostu doğal roll-on deodorantı gözenekleri kapamadan ter kokusuna engel oluyor. Siveno Doğal Roll-On Sportive spor yapıp yoğun efor harcayanlar için etkili koruma sağlıyor. Benden hatırlatması…

DOĞRU SÖZE NE DENİR?

Dünyanın en UZUN yaşayan canlısı “EN YAVAŞ HAREKET” eden kaplumbağadır.