GYİAD, yatırımların sürekliliği için koalisyon istiyor

HABER MERKEZİ- Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) adına bir açıklama yapan Başkan Serkan Sevim, belirsizliklerin ortadan kalkması için koalisyon hükümetinin bir an önce kurulması gerektiğini söyledi. Sevim, “Üyelerimizin büyük çoğunluğu, böyle bir ortamda yatırım kararlarını şekillendiremiyor. Erken seçime gidilmesinin de işleri ve ekonomiyi olumsuz etkileyeceğini düşünüyoruz” dedi.
Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Serkan Sevim, Türkiye’nin seçim sürecinin getirdiği belirsizlikten çıkabilmesi için koalisyon hükümeti kurulması çağrısında bulundu.
7 Haziran seçimlerinin ardından GYİAD’ın üyelerine yönelik gerçekleştirdiği anket sonuçlarını hatırlatan Sevim, “Üyelerimizin dörtte üçü gelişmeleri izlediklerini ve yatırım kararlarının henüz şekillenmediğini belirtmişti. Aynı şekilde, üyelerimizin yaklaşık yüzde 80’i erken seçime gidilmesi durumunda ekonominin ve işlerin olumsuz etkileneceği görüşünde birleşmişti. Yılın son çeyreğine yaklaşırken, ülkemizin içinde bulunduğu politik belirsizliğin devam ettiğini üzülerek takip ediyoruz. Yeni yatırımlar ve ekonomik istikrar için, seçim atmosferinden artık uzaklaşılması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.
Kurulacak güçlü bir koalisyon hükümetinin önderliğinde çözüm sürecinin devam etmesini temenni ettiklerini vurgulayan Serkan Sevim, “Tüm Türkiye’nin özlediği barış ve huzur ortamının bir an önce tesis edilebilmesi, tüm vatandaşlarımızın geleceğe güvenle bakabilmesi için siyasi belirsizliklerin ortadan kalkması en büyük dileğimiz” diye konuştu.