Hamamönü’nün göz bebeği ‘Sanat Galerisi’

Toplumun gelişmesinde ve güçlenmesinde sanatı vazgeçilmez bir unsur olarak gören Altındağ Belediyesi, sanatçılara destek olmaya devam ediyor.

 

Altındağ Belediyesi’nin İnternet sitesinden alınan bilgiye göre, bir yandan hiçbir ayrım gözetmeksizin sanatçılara kapılarını açarken bir yandan da yeteneklerin ortaya çıkmasına yardımcı oluyor. Hamamönü Sanat Galerisi,  Ankara’nın sanatsal alandaki boşluğunu dolduran en önemli yerlerin başında geliyor. Ankara’da en çok tercih edilen kültür mekânlarından  olan Sanat Galerisi, bir an olsun boş kalmıyor. Altındağ Belediyesi’ne bağlı bu kültürel mekân, her hafta farklı sanatçıları ağırlarken birinden güzel çok sayıda eseri de Ankaralılarla buluşturuyor.
“Sanat alanındaki bu yükseliş Başkan Veysel Tiryaki ile oldu”
Hamamönü Sanat Galerisi’ne bu sefer de yağlı boya ve gravür çalışmaları yansıdı. 11 sanatçı tarafından açılan resim sergisinde yaklaşık 100 eser yer aldı. Sergiyi açan sanatçılardan Belgin Küçükkaraaslan, Altındağ Belediyesi’nin sanata verdiği önem üzerinde durdu. Ankara’daki diğer ilçelerle kıyaslandığında Altındağ’ın çok farklı bir yerde olduğunu belirten Küçükkaraaslan: “Sanat alanındaki bu yükseliş Başkan Veysel Tiryaki ile gerçekleşti” dedi.
Küçükkaraaslan Sanat Galerisi’ne duyduğu beğeniyi de dile getirdi. Hamamönü Sanat Galerisi’nin çok sayıda sanatçı tarafından tercih edildiğine dikkat çeken Küçükkaraaslan, Altındağ Belediyesi’nin sanatçılara gösterdiği ilgi ve alakanın da altını çizdi. Küçükkaraaslan:
“Burada kendi evimizde gibiyiz. Bize bu imkânı sunan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’ye tüm arkadaşlarım adına teşekkür ederim.”