Hamzaoğlu ağzını bir açtı, pir açtı

Hamza Hamzaoğlu

HABER MERKEZİ – Gençlerbirliği’nin de hakemlerden yana şikayeti var. Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu, bilhassa Var hakemlerinin kararlarından yakınırken, ”takımımız sahada iyi futbol oynamaya çalışıyor. Ancak, sahadakilerle, VAR hakemlerinin yanlış kararları işle sıkıntılar yaşamaya devam ediyoruz” diye dert yandı.
Sezonun ikinci yarısında oynadıkları 4 maçın 3’ünü kaybettiklerinin hatırlatılması üzerine Hamzaoğlu, “Kaybediyoruz fakat iyi oynadığımızı düşünüyorum. En azından kazanmaya yönelik oyun oynamaya çalışıyoruz. Oyun karakterimizden, kimliğimizden taviz vermiyoruz. Bu bizim için güzel bir gelişme. Takım bunu sahada uyguluyor ama bunu sonuca yansıtamıyoruz” diye konuştu.
GÜVEN SORUNU
Tartışmalı hakem kararları ve kulüp yöneticilerinin yaptığı karşılıklı açıklamalarla ortamın gerilmesiyle ilgili soru üzerine Hamzaoğlu, “Daha da gerilecek, öyle görünüyor. Çünkü maalesef maçlarda yapılan hatalara dikkat ediyoruz, sürekli onları konuşuyoruz. Penaltıydı, değildi, bize verilmeyenler, verilenler… Bunlar konuşuluyor ama asıl bunların temelindeki ana sebebe bakmak lazım. Büyük sorunumuz bence bu. Çünkü inanılmaz derecede birbirimize güven sorunu yaşıyoruz. Sadece futbolda değil, genel anlamda. Futbolda artık bunu çok üst seviyede yaşıyoruz. Bugün bakıyorsunuz Fenerbahçe de Galatasaray da Trabzonspor da memnun değil. Hiç kimse memnun değil. ifadelerini kullandı.