Havanız bozulmasın

Ankaragücü, Pazar günü saat 14.30’da 19 Mayıs Stadı’nda oynayacağı Sarıyer karşılaşmasının hazırlıklarını sürdürdü

Hakan ŞAHİN / ANKARA – Ankaragücü, Pazar günü saat 14.30’da 19 Mayıs Stadında oynayacağı Sarıyer karşılaşmasının hazırlıklarını sürdürdü.
Beştepe Tesislerinde Teknik Direktör İsmet Taşdemir yönetimindeki idman önceleri ısınma hareketleriyle başladı. Ardından dört grup halinde istasyon ve kuvvet çalışması yapan takım, daha sonra pas ve orta çalışması gerçekleştirdi. Antrenmanın ana bölümünde ise yüksek tempolu yarım sahada çift kale maç gerçekleştirildi.
Teknik Direktör İsmet Taşdemir “Ankaragücü havasını buldu. Bu havanın bozulmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz. Rakiplerimizden Gümüşhanespor’un erteleme maçında da 1-0 yenilmesi şampiyonluğa şimdi daha başka gözle bakıyoruz” dedi.
Hafta sonunda ve bundan sonraki maçlar hakkında ise futbolcular şunları söyledi:
Ömer Bozan : “Taraftarlarımızı maça bekliyoruz”
Sarıyer maçının çok önemli olduğunu ifade eden Ömer Bozan ,” Sarıyer maçını mutlaka kazanmamız gerekiyor. Her karşılaşma bizim için büyük önem taşıyor. İkinci devre maçları zorlu geçiyor. Tüm taraftarlarımızı karşılaşmayı izlemeye ve desteğe bekliyorum. Taraftarlarımızın desteği bizlere moral ve güç veriyor. İnşallah Sarıyer karşılaşmasından üç puan alıp hedefimize ulaşmak istiyoruz” şeklinde konuştu.
Mehmet Taşçı : “Her maç final havasında “
Sarıyer karşılaşmasına çok iyi hazırlandıklarını ifade eden Mehmet Taşçı, “ Tüm maçlara üç puan için çıkıyoruz ve karşılaşma boyunca istekli ve arzulu oynuyoruz. Puan kaybetmek istemiyoruz. Artık bizim için her maç final niteliğinde ve 12. Adam olarak taraftarlarımızı Sarıyer karşılaşmasında görmek istiyoruz.İnşallah sezon sonunda hedefimize ulaşıp camiamızı mutlu edeceğiz.” dedi.
Ferhat Çulcuoğlu: “İnancımızı hiç kaybetmedik”
Sezon başından beri hedefimize odaklanmış olarak mücadele edildiğini ifade eden Ferhat Çulcuoğlu, “ Ankaragücü camiasının uzun zamandır beklediği şampiyonluğu yaşamak ve yaşatmak için var gücümüzle çalışıyoruz.Arkamızda büyük bir yönetim ve taraftar desteğinin olduğunun farkındayız. Bu da bizim sorumluluğumuzu daha da artırıyor. Hedefimize çok yaklaşmış bulunuyoruz. Her ne kadar iniş çıkış yaşasak da inancımızı hiç kaybetmedik. Artık her maçın final havasında oynayacağız.