“Hayattan özür diliyorum”

Türkiye’nin, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) Elemeleri A Grubu’ndaki son 2 maçı için milli takım kampında bulunan Arda Turan, sosyal medya üzerinden içini döktü.

 

Arda Turan, sosyal paylaşım sitesi Instagram’daki “ardaturan10line” isimli hesabından yaptığı açıklamada, A milli futbol takımının, EURO 2016 Elemeleri A Grubu’nda 10 Ekim’de Çek Cumhuriyeti, 13 Ekim’de de İzlanda ile oynayacağı karşılaşmalar için heyecanlı olduğunu belirterek, “Gece gözüme uyku girmedi, biraz heyecanlıyım. Cumartesi gelsin istiyorum. Hani küçükken mahallede sabahları başka mahalleyle maç alırdık akşam için. Derbi olanından, en zoru işte. Hani gün geçmezdi. Akşam olsun da, ne olacaksa olsundan. Cumartesi ve salı çok önemli biz ve ülke için. Sonuçlar için bir şey söylemem. Tek söyleyebileceğim, eğer sahada olabilirsem sonuna kadar mücadele edeceğim” değerlendirmesinde bulundu.
Sezon başında İspanyol kulübü Barcelona’nın transfer ettiği Arda, yazısının devamında hayata ilişkin iç hesaplaşmalarına yer verdi. Samimi itiraflarda bulunan 28 yaşındaki orta saha oyuncusu, şu ifadeleri kullandı:
“Kendimi kötü hissediyorum. Bazen doyumsuzluğuma, aç gözlülüğüme kızıyorum. Hiçbir şey yokken Allah çok şey verdi ama işte insanız; hep biraz daha fazlasını çekiyor nefis. Daha fazla para, daha fazla araba, daha fazla ev… İnanın hiçbir şey olmuyor. Olmayan olsun, olan daha fazla istiyor. Bu mücadele hayatı alıp gidiyor.”
Meşhur bir futbolcu olmadan önceki yıllarından özlemle bahseden Arda, şunları yazdı:
“Eskiden haftada bir kere köfte yerdik. Çok iyiydi bizim Atilla Ağabey’in köftesi. Çeyrek severdim, ekmeği çıkartıp üstüne kapatırdı. Şimdi her gün köfte var ama aynı tat yok. Böyle bir şey işte. Hayatın sınavı yokken, özlem duyulan varken sıkılan annem, ‘Bazen 70 metrekare evi özlüyorum’ diyor. Haklı çünkü o zamanlar daha samimiydi her şey.”
Arda, son olarak ailesine yeteri kadar vakit ayıramadığı konusunda özeleştiri yaparak, “Babam geçen gün anneme ‘Arda ile gezdik bana çok sarıldı’ dedi. Mutlu olmuş, iyi adamdır babam. Hem de çok iyi. Düşünsene beni… Ya sponsor, ya kamp, ya maç ya bir görüşme ya da haylazlıklarım. Başka önceliklerim… Nasıl olsa onlar hep oradalar. Hep bana dua ederler, önce beni düşünürler. Ne kadar yanlışım aslında. Hep daha çok sevgi dolu olmalı. Beni koşulsuz seven canlara biraz anlatayım istedim. Hayata karşı yaptığım haylazlıklardan, hayattan özür diliyorum. Çok hata yaptım ama asla niyetim kötü değildi. En önemlisi, Allah’a ne kadar şükretsem az çünkü bana verdiklerini, bana verdiği akılla hayal bile edemezdim” ifadelerine yer verdi.