Haydi!… bitir şu işi

HABER MERKEZİ-Uluslar B Ligi 3’ncü Grup maçında Türkiye bugün saat 22.45’de Puşkaş Arena Stadında ev sahibi Macaristan ile karşılaşacak. Maçı Slovakya’dan hakem Ivan Kruzliak yönetecek. Karşılaşma TRT 1’den canlı olarak yayınlanacak.
Rusya maçında elde edilen galibiyetle 6 puanı bulunan Türkiye, ikinci sıradaki Macaristan ila oynayacağı maça galibiyet için çıkacak. Özel uçakla Budapeşte’ye gelen Türk Milli takımı dün akşam maçın oynanacağı statta çalışma yaptı. Milli Takımızın Teknik Direktörü Şenol Güneş Macaristan maçı hakkında şunları söyledi:
İLKLERİ ALDIK
“Hem grupta hem de 2020 yılındaki ilk galibiyetimizi aldık. Rusya maçında galibiyete çok ihtiyacımız vardı. FIFA sıralaması için önemli bir galibiyet elde ettik. Macaristan’la final oynayacağız. Cengiz Ünder’i değiştirmeden önce sarı kartı gördü. Dolayısıyla Cengiz Ünder’in yanı sıra takımızda Zeki Çelik, Çağlar Söyüncü ile Enes Ünal olmayacak. Onların yerine takıma girenlerinde başarılı olacağı görüşündeyim. Macaristan maçın da galibiyet almak için çalışacağız. Beni mutlu eden taraf Dünya Kupası Elemelerinde ikinci torbada olmamızdır.”