Hemen şimdi

Güray SOYSAL

107 yıllık koca çınar Ankaragücü’nün neden buralarda olduğunu bir türlü kabullenemiyorum.
Zira…
Türk futboluna damgasını vuran bu koca çınar, yönetimlerdeki beceriksizlik yüzünden, mevcut duruma düştü. Sonunda Mehmet Yiğiner ve arkadaşları, “bu işte bizde varız” deme cesaretini gösterip, takımı düştüğü bataklıktan çıkarmaya çalıştılar. Dikkat ederseniz, “bataklıktan çıktı” demiyor, “çıkarmaya çalıştılar” diyorum.
Şimdi, Birinci Ligde mücadele etmeye başlanacak.
Yani…
İşi, 2 nci ligdeki gibi değil, gelecekte daha zor olacak.
Birinci Ligdeki takımların nasıl dişli olduğunu hep birlikte görüyoruz. Doğrusunu söylemek gerekirse, mevcut kadronun Birinci Ligde kesinlikle yetersiz olduğunu, futboldan bir parça anlayan herkes söyleyebilir. Onun için Ankaragücü’nün işinin Birinci Ligde hiçte kolay olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Mevcut yöneticilerin veya gelecektekilerin “tedbirler yol yakından alınmalı” düşüncesindeyim.
Bunun için “Ben Ankara’da yaşıyor ve Ankara’nın nimetlerinden yararlanmak istiyorum” düşüncesinde olup, yola çıkanlara herkesin kucak açması gerekiyor.
Bazı kulüplere maddi yardımı bonkörce yapanlar, işin kıyısından değil, candan destekle öncü olmaları gerekiyor.
Çünkü…
Mevcut yönetimin, Birinci Ligi mevcut mali şartlarda kaldırmaya gücü kalmadığını görüyoruz.
Öyle ise, Ankara’yı yönetenlerin, bu konuda el birliği ile Ankaragücü’nü ayağa kaldırıp, hızlı bir şekilde koşturması gerekiyor. Son Kayseri deplasmanındaki candan gelen sevgiye tanık olanlar, bu takımın koşup, özlediği Süper Lige çıkmasının sabırsızlığı içinde olduğunu gördük.
O zaman…
Önümüzdeki Pazartesi gününden itibaren bu düşünceler hayata geçirilmeli.
Yoksa…
Yeniden yanan bu sevginin yerine geçecek durumu kimse düşünmek dahi istemiyor, artık..