Hentbolda milli umut

HABER MERKEZİ – Hentbolda uluslararası düzeyde çıktığı yolda 2020 Avrupa Şampiyonası elemeleri 3. Gurupta 3. maçta deplasmanda Yunanistan takımını 26-22 mağlup eden, Türkiye finaller için umudunu sürdürürken, yine aynı rakiple Pazar günü Ankara’da THF Spor Salonunda rövanş maçında karşı karşıya gelecek.
Daha önce gurupta oynadığı iki karşılaşmadan da mağlubiyetle ayrılan ve Finaller için umudunu kalan maçlara bağlayan A Milli Erkek Hentbol Takımı 3. Maçında zorlu deplasmanda Yunanistan’ı ilk devresi 11-11 biten maçın sonunda 26 -22 mağlup etmeyşi başardı. Bu galibiyet ile Finaller için umudunu devam ettiren ay yıldızlı ekip, aynı rakibi ile Pazar günü saat 18:00’da Ankara THF Spor Salonunda karşı karşıya gelecek.
A Milli Takım Baş antrenörü İlker Şentürk, guruptaki üçüncü maçta deplasmanda Yunanistan’ı yenerek finaller için umutlarını devam ettirdiklerini söylerken “ Şimdi Pazar günü Ankara’da oynayacağımız rövanş maçını da kazanıp, finaller adına umutlarımızı sürdürmek için kalan Makedonya ve İzlanda maçlarına odaklanacağız ” dedi.