Herkes görevini yapmalı

Güray SOYSAL

Evet, herkes görevini yaparsa, dünyamız dört dörtlük olur.
Görevini başkasına devredip, kenara çekilip, sonucu seyredenlerden olmadım. Olanları da hayatım boyunca sevmedim. Yani hayatımda sadece ve siyah ve beyaz renkler oldu, hiç gri rengin arkasına takılmadı. Siyah veya beyaz olduğum da, hatamdaki faturayı her zaman ödedim. Bu yaşantımın değişmeyecek parçası oldu.
Şimdi dönelim, futbolumuzun, şimdilerde göz ardı problemlerinden birisine…
Ankaragücü yıllar sonrasında Birinci lige çıkmayı başardı. Buraya kadar ortaya çıkan güzellik bizleri mutlu etti.
Ancak…
Ankaragücü’nün önündeki dev gibi problemler bira anda yeniden hortladı. Esasında bu problemlerin olduğunu, o zamanlar bir kenara bırakıp, sadece bu takımın şampiyonluğunu düşündük, durduk.
Şampiyonluk tamam da, bir süreçte bir kenara bıraktığımız problemler yine karşımıza, devasa görüntüsüyle, dikildi.
Ankaragücü’nün mevcut yönetimi bu problemleri tek başlarına çözemeyeceğini bildiğimizden herkesten yardım istendi. Yönetimin ilk gittikleri Büyükşehir Belediye Başkanı ile el sıkışıldı ve gelecek için ümitli haber Ankaralılara ulaştı.
Ama…
Sezon hazırlıklardı hemen yapılmalıydı. Bunun için acilen maddi destek gerekliydi. İlk planda da Melih Gökçek Başkan, yardım yapacağını açıklamıştı. Bu yardımın taksit taksit olacağını söyleyen Gökçek’in, bu konudaki pürüzün ne zaman çözüleceğini en kısa zamanda açıklaması gerekiyor.
Zira…
Kaybedilen her gün Ankaragücü’nün aleyhine işlemeye başladı, bile. Eli kolu bağlı olan mevcut yönetime önce maddi, sonra manevi destek sürekli olmalı. Bunlar olmadığı takdirde, Ankaragücü’nün mevcut başarısı geçici olmaktan ileriye gitmez.
Birde, sadece Büyükşehir yönetimi ve Gökçek vasıtasıyla ellerin ceplere gitmesine de karşıyım. Başkan Melih Gökçek, elbette gerekli yardımı yapacak, ancak “Ben Ankaralıyım” diyerek kenara çekilen Ankaralılar’da bu savaşın içinde yer almalı.
Yoksa..
Yarın Ankaragücü için çok geç olur.
BRAVO TRT
Fırsat buldukça yerden yere vurduğumuz TRT’ye de teşekkür borcumuz var.
Çünkü…
Bu kamu kuruluşu, geçtiğimiz Pazar günü Birinci lig maçlarının hepsini canlı olarak karşımıza getirmesi, her türlü takdirin üzerinde yer buluyor.
Kolay değil…
9 Birinci Lig maçındaki önemli anları ekrana getirmek, her babayiğidin harcı olmasa gerek. 9 maç için, personel ve araç bulmak
elbette altından kolay kolay kalkılmayacak bir işti.
Bu zorluğu TRT yöneticileri ve Spor Servisi becerdi.
Onun için, TRT’ye karşı borcumuzu teşekkürle ödemek istedim.