Huzuru Darüşşafaka Rezidanslarında arayın

Birsen GÜRDİL

1863 yılında kurulan Darüşşafaka Cemiyeti, ülkemizin duyarlı insanları tarafından yapılan bağışlarla 155 yıl gibi uzun bir zaman dilimi içinde geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımıza şefkat dolu ellerini uzatmakta, onların nitelikli ve ça3ğdaş bir eğitimle yetişmelerine katkı sağlamaktadır.
Yüz yıllar okuma imkânı bulmayan yetim çocukları ve gençleri sinesinde bir aile şefkatiiçinde yetiştirip, okutan bu müstesna yardım kuruluşunun bugün ülkemiz genelinde başarılı çalışmalarıyla görev yapan Darüşşafakalı yetenekler, yapılan bağışların nasıl değerlendirildiğine ufak bir örnektir.
Günümüzde eğitim kurumlarında, hatta yurtdışında kaliteli bir eğitim görmekte olan yüzlerce Darüşşafakalı genç evlatlarımız geleceğin Türkiye’sinin güvenilir elemanları olarak yetiştirilmektedir.
Darüşşafaka Cemiyeti, gençlerimize nitlekli ve çağdaş imkanı vermek için aile sıcaklığı içindeki yurtlarında kendilerini geleceğe hazırlarken, Cemiyet, hem bağış gelirlerini artırmak ve hem de yaşamlarının belirli bir kısmını DarüşşafakaRezidansları’nda geçirmek için hayırsever insanlarımıza ikinci baharlarını huzur içinde, güvenli bir rahatlıkla geçirmeleri amacıyla, 1997 yılında hem Darüşşafaka Eğitim Kurumları kaynak yaratmak, hem de ileri yaşlarında konforlu bir ortamda hayatlarını sürdürebilmeleri için birbirinden konforlu, modern rezidanslar kurarak huzur ve rahatlık arayan bağışçılarına kucak açmıştır.
Yakacık, Maltepe, Şenesenevler ve Urla Rezidanslarında bugün 500’ün üstünde bağışçı, hem çocuklarımızın eğitimine katkı sağlıyor, hem de dostları ile güvenli ve huzurlu bir ortamda yaşamının tadını çıkartmaktadır.
Bey yıldızlı bir otel konforu içinde yaşama şansı bulan bağışçılar her biri farlı modellerde döşenmiş kişiye özel odalarda, sabah, öğlen ve akşam yemekleri için düzenlenmiş huzur verici bir restoran, beslenme uzmanları tarafından hazırlanmış menü ve diyet menü seçeneği, 24 saat güvenlik ve resepsiyon hizmetlerinin yanı sıra, günlük oda temizliği, çamaşır yıkama, ütüleme, bağışçıların ziyaretine gelen konuk veya yakınları için yatılı olarak konuk odalarında ağırlama odaları, profesyonel hobi uzmanları eşliğinde seramik, nakış, örgü, takı ve resim çalışmaları, kütüphane, oyun salonları, rezidans sakinlerinin birlikte oturup, içilen sıcak çaylı sohbetler, sosyal hizmetler uzmanları tarafından düzenlenen güvenceli geziler, tiyatrolar, bale, sinema ve bazı etkinlikleri izlemek, kuaför hizmetleri sunmak bu rezidansların belli balı özellikleri olup, sağlık kontrolleri konusunda da geniş imkanlar yaratılmaktadır.
7 gün, 24 saat sağlık uzmanlarının görev yaptığı rezidanslarda her türlü acil durumda ilk müdahale yapılmakta, bağışçıların rutin olarak her türlü sağlık kontrolleri yapılmakta, bünyesinde fizik tedavi üniteleri bulunan bu yerlerde yaşayan bağışçıların anlaşmalı sağlık kuruluşlarında her türlü, tedavi ve operasyonları anında yerine getirilmektedir.
Rezidanslarda sunulan bir ayrı özellik ise bağışçıların ilerleyen yıllarda yardımlı yaşama ihtiyaç duymaları halinde bakımları özel olarak tasarlanmış bakım ünitelerinde ömür boyu sağlanmaktadır. 21 yıllık deneyimi ile İstanbul’un oksijen kaynağının bol olduğu Aydos yakınlarındaki Yakacık Rezidansı lüks restoranları, kafe, spor, hobi odalarıyla modern bir yaşamın gerektirdiği bütün gereksinimleriyle vermektedir.
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’yle, bağışçıların birinci tercihi olan Maltepe Rezidansının pek çok farklılıkları bulunmaktadır. Şehrin içinde bulunan, farklı daire seçenekleri, oyun, TV, hobi odaları, spor salonları ikinci baharlarını burada geçirmek isteyen bağışçılara, ikinci baharınızda Darüşafaka Rezidanslarında yerinizi alın, çocuklarımızın eğitimine destek olun.
Darussafa.org-0212 939 28 00 -2255/0212 930 28 00-2255 sizi huzura ve rahat bir yaşama ulaştıracak bu numaraları güveni içinde arayın. Yaşamınızın bundan sonraki yıllarını beş yıldızlı bir otel konforu içinde geçirin. İnsan hayata bir kere gelir. Darüşşafka’nın Rezidanslarında kalan mutlu bağışçılara huzur ve sağlık için de yaşam dileklerimle.
Yardım kampanyasına ünlüler katıldı
Gümüşlük Spor ’un As Başkanı olan tanınmış oyuncu Nejat İşler, sporcu gençlerin spor eğitimine destek olmak için İstanbul’da birçok tanınmış sanatçının katılımı ile bir gece düzenlemiştir.
Geceye Birce Atalay, Deniz Çakır, Birsen Tezer, Nukhet Duru, Mehmet Erdem, Levent Can, Rıza Kocaoğlu, Mehmet Turgut, Cemil İpekçi, Nur Fettahoğlu, eşi Levent Veziroğlu, Çiğdem Batur ve Özge Fışkın’ında katılımı ile gerçekleşen yardım gecesinde toplanan gelir Gümüşlük sporlu gençlerin eğitimi için bağışlanmıştır.
Genç kızlara boks için bir araya geldiler
İstanbul’un iş ve cemiyet hayatının ünlü isimleri Beyhan Bağış’ın düzenlediği özel bir davette bir araya geldiler. Demet Şener, Selin Kutucular, Dilara Koçak ve Saffet Emre Tonguç ve Beyhan Bağış’ın kurucusu oldukları Anateli Markasının anıtımı için bir araya gelen ünlü isimler, Arzu Sabancı, RukenMızraki, Revan Demirören, Selma Türkeş, SerdaBüyükkoyuncu, Özlem Kaymaz, Tara Madeleine de Vries canlı viyolonsel performansı eşliğinde, Şef Maksut Aşkar’ın konuklar için özel olarak hazırladığı Hibiskus şerbetinin de tadına bakmışlardır.
Bu arada Anatolia markası adı altında yılbaşında satışa çıkacak özel giysilerden sağlanacak gelirin bir kısmı Sabancı Olgunlaşma Enstitüsüne, genç kızlara burs olarak bağışlanacaktır.
Ben şahsen böyle hayır işleri ile ilgili yapılan etkinlik haberlerine köşemde yer vermekten fazlasıyla memnun olmaktayım.