“İçimize sinmedi, siz de tarihi gerçekleri bilin istedik”

HABER MERKEZİ-‘Olmaz Canım’ dedirten pek az bildiğimiz hikâyeler, yalansız, eksiksiz, fazlasız. Olduğu gibi… Belki bu hikâyeleri öğrenmenin zamanı, şimdidir. Ne dersiniz?
Gösteri tek kişilik, ancak Pınar Ayhan sahnede yalnız değil… Perküsyon, piyano, viyolonsel gibi batı müziği çalgılarının yanı sıra, bağlama ve ney gibi bu toprakların çalgılarıyla zenginleştirilmiş bir orkestra eşliğinde anlattığı öykülerin şarkılarını, türkülerini seslendiriyor. Anlatılan hikâyelere ait, 1920’lerden kalma video görüntüleri, sararmış bir mektubun sayfaları, daha önce hiç görülmemiş orijinal fotoğraflar barkovizyon aracılığıyla izleyiciye sunularak gösteriye farklı bir boyut kazandırılıyor.
İlk gösterisini 29 Ekim 2016’da gerçekleştiren ve o günden bu yana Ankara, İstanbul, Eskişehir, Antalya, Bursa, Kayseri, Muğla, Denizli, Balıkesir, Trabzon, İzmir ve Elazığ’da sahnelenen müzikal belgesel, 01 Ekim 2019 Salı günü saat 20.00 de Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Şura Salonu’nda bir kez daha Ankara izleyicisi ile buluşacak.