İDSO “Cumhuriyetimizin 95. Kuruluş Yıldönümü” konseri Caddebostan’da

Cumhuriyetimizin kuruluş coşkusunda Nazım'ın Kuvayi Milliye destanından "Arhavili İsmail’in Öyküsü Caddebostan Kültür Merkezi’nde seslendirilecek

Atila GÜVENÇ (İSTANBUL) – Cumhuriyet Bayramı kutlamaları yurdun bir çok yerinde meydanlarda ve salonlarda verilen konserler ile devam ederken İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası da (İDSO) bu anlamlı güne Caddebostan Kültür Merkezi’nde vereceği konserle katılıyor. Nazım Hikmet’in Kuvayi Milliye destanından Arhavili İsmail’in Öyküsü adlı esere de konserinde yer verecek olan İDSO ‘nun konseri bu akşam gerçekleşecek.
İDSO’nın Cumhuriyet Bayramı Konserinde şef Can Okan, solist Ruşen Güneş (Viyola) müzikseverlerle buluşurken, konserin ikinci yarısında orkestra, İstanbul Senfoni Orkestrası Korosu’na eşlik edecek, koro’nun şefliğini Gökçen Koray & Seval Irmak’ın yapacak.
Cumhuriyet Bayramı Konseri”nde Can Okan’ın şef olarak yöneteceği orkestra eşliğinde Ruşen Güneş, Franz Anton Hoffmeister’in “ Re Majör Viyola Konçertosu” eserini icra edecek. İDSO korosu da Ferit Tüzün’ün “ Söyleşi” ve Hasan Uçarsu’nun Koro ve Orkestra için düzenlenen “ Nazım Hikmet’in Kuvayi Milliye destanından Arhavili İsmail’in Öyküsü” adlı eserleri dinleyicilerle buluşturacak.
Yarın akşam ise eğitim konserleri kapsamında, Özel Sezin Okulu’nda “Cumhuriyet Bayramı Eğitim Konseri” gerçekleştirecek olan İDSO’nı, Şef Can Okan yönetirken konserin solisti Ruşen Güneş’e (Viyola) eşlik edecek.