İDSO konser sezonunu, Aya İrini müzesinde açıyor

ATİLA GÜVENÇ-İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ( İDSO ), Aya İrini Müzesi’nde vereceği konser ile yeni konser sezonu 2019 – 2020’nin açılışını cuma akşamı gerçekleştirecek.
Kültürel desteğini sezon boyunca ana destekçi olarak Denizbank’ın üstlendiği yeni sezon açılış konseri’ni orkestra şefi Alexander Rahbari yönetecek.


Berlin Filarmoni Orkestrası da dahil olmak üzere 120’den fazla Avrupa orkestrası ile çalışmış dünyaca ünlü besteci ve orkestra şefi Alexander Rahbari şefliğindeki İDSO, konserde solist Marie Pierre Langlamet ( Arp ) ve solist Bülent Evcil’e de ( Flüt ) eşlik edecek. Giuseppe Verdi’nin “ Louisa Miller Uvertürü”, Sevin Berk & Mükerrem Berk’in Anısına Amadeus Mozart’ın “ Flüt ve Arp için Konçerto ve Hector Berlioz’un “ Fantastik Senfoni” eserleri dinleyicilerle buluşacak.


Bu sezon da İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’na destek verdiklerini söyleyen DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş: “Sosyal sorumluluk misyonu çerçevesinde, kültür sanata yönelik desteği Türkiye’ye yatırım ile eş değer görüyor; 16 yıldır İDSO konserlerinin ana destekçisi konumunda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. İDSO DenizBank Konserleri’nin İstanbul ve ülkemiz için önemli zenginlikler sunduğuna inanıyoruz. Konser performanslarının bu yıl da hak ettiği yüksek ilgiyi görmesi; sanatseverlerin sezon boyunca bu benzersiz sanat şöleninin keyfini doyasıya yaşaması en büyük arzumuz” diyerek bankanın sanatın yanında olduğunu belirtiyor.

İDSO Müdürü ve Program Koordinatörü Bülent Evcil ise ; “2019– 2020 yılı yeni sezon açılış konserimizde tüm müzikseverleri bu akşam Aya İrini Müzesi’nde görmekten mutluluk duyacağız. Orkestramızı geliştiren ve dinleyicimizi heyecanlandıran programlarla yeni sezonda da dinleyicilerimizle buluşmak bize sonsuz bir heyecan ve mutluluk veriyor. Bu sene de katkılarından dolayı DenizBank’a teşekkür ediyoruz ” diyor.