İDSO’dan İki Önemli Gün Konseri

Atila GÜVENÇ –  İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) bu hafta sonu farklı günlerde Şef Massimiliano Caldi yönetiminde İstanbul ve İzmit’te konserler verecek. Çanakkale Şehitlerini Anma ve İstiklal Marşının Kabulü nedeniyle gerçekleştirilecek konserlerin ilki 15 Mart 2019 Cuma akşamı İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda diğeri 16 Mart 2019 Cumartesi akşamı da İzmit’te Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda 15 Mart 2019 Cuma akşamında Şef Massimiliano Caldi yönetimindeki konserde solist Poyraz Baltacıgil ( Viyolonsel ) müzikseverlerle buluşacak. İzmit’te Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde 16 Mart 2019 Cumartesi akşamında ise bir kez daha şef Massimiliano Caldi yönetimindeki konserde solist olarak Poyraz Baltacıgil (Viyolonsel) yer alacak.
Her iki konserde; Dmitri Shostakovich’in “Viyolonsel Konçertosu No.1 Mi Bemol Majör, OP.107”, Hasan Uçarsu’nun “ Çanakkale Şehitleri’ne ‘Yine Bir Şey Yapabildim Diyemem Hatırana”, Gioachino Rossini’nin “ Guillaume Tell Uvertürü” ve Giuseppe Verdi’nin “ Vespri Siciliani Uvertürü” adlı eserleri icra edilecek.