İLEF’ten 50. Yıl Hatıra Ormanı

İletişimliler Vakfı tarafından Basın Yayın Yüksek Okulu’nun ilk mezunlarının 50. yılı anısına, Atatürk Orman Çiftliği’ne “50. Yıl Hatıra Ormanı” kuruldu

DİCLE KAVAK EKMEKCİ – Basın Yayın Yüksek Okulu (BYYO)’nun 50. Yılı anısına, İletişimliler Vakfı (İLEV), tarafından hazırlanan ve Ankara Orman Müdürlüğünün katkılarıyla hayata geçirilen “50. Yıl Hatıra Ormanı”na ilk ağaçları dikildi. Atatürk Orman Çiftliği’nde buluşan BYYO’nun ilk mezunları fideleri birlikte toprağa diktiler.
50. Yıl Hatıra Ormanı fidan dikimi törenine, İLEF Dekanı Prof. Dr. Abdülrezak Altun, İLEF Dekan Yardımcılarından Prof. Dr. Fatih Keskin, İLEV Başkanı Ali İnandım, Ankara Orman Bölge Müdürü Veysel Kodalak, 1969 BYYO mezunlarından İLEF önceki dönem Dekanlarından Prof. Dr. Korkmaz Alemdar ile Datça Havadis Gazetesi’nin yayın kurulu üyesi ve Knidos Dostluk, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği başkanı Erdoğan Varol katıldı. Fidan dikimine İLEV ikinci başkanı Belma Güner ve Nurcan Herisçi de eşlik etti.
Altun: “Bu ormanda tüm İLEF’lilerin ağacı olmalı”
Hatıra ormanının açılışında konuşan İLEF Dekanı Prof.Dr. Albdülrezak Altun, ormanda sadece ilk mezunların değil, kayıt yaptıracak yeni İLEF‘lilerin de ağaçlarının olmasını istediklerini vurguladı.
İLEF dekanlarından Prof. Dr. Alemdar ise, fidan dikim etkinliğine katılmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Abdülrezak Hoca’nın bu girişimi, belki fakültenin tarihine, farklı dönemlerdeki kuşakların birbirini tanımasına vesile olacaktır diye düşünüyorum” diye konuştu.
İLEV’in kurucuları arasında yer alan, 50. Yıl mezunlarından Varol, “50 senenin birikimi var. İLEF, Türkiye’de alanında 4 yıllık lisans eğitimi veren ilk yükseköğretim kurumu olmuştu o zaman. Adımız Basın Yayın Yüksek Okulu idi şimdi İletişim Fakültesi oldu. Türkiye’nin ilklerindeniz, geçtiğimiz günlerde akredite olduğumuzu öğrendik, bu da çok sevindirici bir gelişme” açıklamasında bulundu.