İlk 3 puanın peşindeler

HABER MERKEZİ- Oynadığı 3 maçta 1 puan alarak puan cetvelinde 20’nci sırada bulunan Ankaragücü, Cumartesi günkü Rizespor maçına eksik kadro halinde hazırlanıyor.
Deplasmanda Cumartesi günü saat 13.30’da Rizespor’a karşı ilk galibiyetini alma düşüncesinde bulunan Başkent takımı, bir yandan hırslı antrenmanlarını yaparken, diğer taraftan sakatların iyileşmesi için yoğun bir çalışma içinde bulunuyor.
Teknik Direktörü Fuat Çapa yönetiminde yapılan antrenman dinamik ısınma ile başladı. Ardından pas çalışması yapan futbolcular, antrenmanın ana bölümünde pozisyon oyunu oynadı.
Millî takımlarda bulunan Saba Lobjanidze ve Atakan Çankaya’nın yanı sıra hafif sakatlığı bulunan Assane Diousse, Alper Potuk ile hasta olan Stelios Kitsiou ve Emre Güral yapılan antrenmana katılmadı. Tedavileri biten Idriz Voca ve Luka Adzic antrenmanlarda hırslı göründü.
KULUSİÇ BİLDİRİLMEDİ
Ankaragücü’nün 2020-2021 sezonu ”Birinci Transfer Tescil Dönemi” sonrası TFF’ye bildirdiği 14 yabancı oyuncu arasında Ante Kulusic yer almadı. Sar-Lacivertli ekip, Kulusic’i 30 Ocak 2019’da transfer etmiş, 2020 Mayıs ayında sona eren sözleşmesini 2021 yılına kadar uzatmıştı.