İngiltere’den gelen güzel haber

HABER MERKEZİ – İngiltere’nin Manchester kentinde düzenlenen Büyükler Dünya Taekwondo Şampiyonasında Türkiye 1 altın, 1 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 4 madalya ile dönerken, 62 kiloda İrem Yaman, Türk taekwondo tarihinde 2 kez dünya şampiyonu olan bayan sporcu unvanını kazandı.
Dünya Taekwondo Federasyonu (WT) tarafından düzenlenen 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları yolunda en önemli organizasyon olan şampiyonada 150 ülkeden 975 sporcu mücadele etti.
Türkiye erkekler ve bayanlarda toplam 16 sporcu ile katıldığı şampiyonada 1 altın, 1 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 4 madalya elde etti.
İREM TARİHE GEÇTİ…
2015 yılında Rusya’da düzenlenen dünya şampiyonasında altın madalya kazanan İrem Yaman, bu şampiyonada başarısını tekrarlayarak, Türk taekwondo tarihinde 2 kez dünya şampiyonu olan ilk Türk kadın taekwondocu unvanının da sahibi oldu
DÖRT MADALYA İLE TAMAMLADIK…
Türkiye’nin 4 madalya ile tamamladığı 2019 Büyükler Dünya Taekwondo Şampiyonasında bayanlar 62 kiloda İrem Yaman altın, 67 kiloda Nur Tatar Askari gümüş, 46 kiloda Rukiye Yıldırım ve 73 kiloda Nafia Kuş da bronz madalyanın sahibi oldu. Ayrıca Türkiye erkeklerde kürsüye çıkma şansı bulamadı.