İş Sanat’ın yeni konser sezonu başlıyor

Doğan BULGUN

BU yıl 20’nci sezonunu kutlayan İş Sanat’ın yeni konser sezonu İş Kuleleri Salonu’nda 14 Kasım Perşembe akşamı (Yarın) başlıyor. Klasik müzikten caza, dünya müziğinden dans gösterilerine, yerli projelerden şiir dinletilerine ve çocuk oyunlarına uzanan pek çok etkinliğin yer aldığı program 7 ay boyunca devam edecek.
KİBELE’NİN HAFIZASI
Yeni konser sezonu programını açıklayan İş Sanat Genel Müdürü Zuhal Üreten, İş Bankası’nın sanat ve müzecilik çalışmalarını yürüten İş Sanat’ın bu konser sezonunda yeni yaşını kutladığına dikkat çekerek, “Yeni yaşımızın verdiği mutlulukla hazırlandığımız bu sezonda sanatseverlerin beğeneceğini umduğumuz renkli bir programımız var. Her yaştan izleyicimizin farklı zevklerine hitap eden yeni konser sezonumuzun başlangıcına Kibele Sanat Galerimiz de ‘Kibele’nin Hafızası’ başlıklı karma bir sergi ile eşlik ediyor. Ankara Sanat Galerimizde ise yeni dönemi ‘Nâzım’a Yolculuk’ sergimizle karşıladık. Sene sonunda biteceğini duyurduğumuz ‘İstiklal’ sergimizi ise gördüğü büyük ilgi nedeniyle hem Ankara’da hem de İstanbul’da uzatma kararı aldık. Sanatın hayatımızı renklendireceği bir sezon olmasını diliyorum” dedi.
Sanat Yönetmeni Defne Turaç ise “Müzik dünyasının yakından takip ettiği orkestra ve solistler, ülkemizin değerli sanatçılarının İş Sanat için hazırladığı özel projeler, dans gösterileri, şiir dinletileri ve çocuk oyunları ile yine geniş seyirci kitlesine hitap eden bir sezona ev sahipliği yapacağız” dedi.
14 Kasım’da Thomas Rösner yönetimindeki, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası konseri ile açılacak sezon, 3 Aralık’taki Orchestra Royal de Chambre de Wallonie konseriyle devam edecek. 3 Ocak’ta ise müzikseverleri “The Johann Strauss Gala”da Strauss valsleri ile buluşturacak olan İş Sanat, yeni sezonunda kendi salonunun dışına çıkarak, bu konserini Uniq Hall’a taşıyacak. Klasik programda öne çıkan konserlerden biri de 10 Mart Salı akşamı gerçekleşecek The Royal Concertgebouw Orkestrası üyelerinden oluşan Camerata Royal Concertgebouw Orkestrası konseri. Orkestra, Özbek piyanist Behzod Abduraimov yönetiminde İş Kuleleri Salonu’nda konser verecek.

Açılışı keman sanatçısı Demirhan Gökbudak yapıyor

İŞ Sanat 20. sezonuna Avusturyalı şef Thomas Rösner yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ile başlıyor. Açılış konserinin solisti, parlayan yıldızlarımızdan keman sanatçısı Demirhan Gökbudak olacak.
Tarih: 14 Kasım 2019 Perşembe, Saat: 20.30,
Yer: İş Kuleleri Salonu, İstanbul
Açılış Konseri Programı:
J. Brahms Academic Festival Overture Op.80 (11’)
F. Mendelssohn Violin Concerto E Minor (27’)
S. Prokofiev Symphony no. 5 B flat Major (50’)

Suat Güzeller yaşamını yitirdi

SEVENLERİ onu şöyle tanımlıyordu: “Tam bir beyefendi, güler yüzü hafızalarımızdan silinmeyecek dünya iyisi, kimseyi kırmayan bir kardeşimiz…”
TRT Ankara Radyosu ritmsaz sbanatçılarından Suar Güzaller 09 Kasım 2019 günü geçirdiği bir rahatsızlık sonucu yaşama veda etti. Bir gün sonra sevenlerinin katılımı ile Ankara Karşıyaka mezarlığında toprağa verildi.
24.12.1958 tarihinde Bursa Osmangazi’de dünyaya geldi. Bongocu Suat (Bongo: Güney Afrika kökenli vurmalı bir çalgı) olarak nam yaptı. TRT Ankara Radyosu stüdyolarında birçok programa katıldı. Akşam Sefası programında ritm sanatçısı olarak yıllarca hizmet etti. Birçok amatör koronun konserlerinin aranılan ismi oldu.
Uzun yıllar önce eşini kaybeden Suat Güzeller üç çoçuk babasıydı. Kızı emre ev hanımı, oğlu Yunus keman, diğer oğlu Resul kanun sanatçısı.

Dünya Diyabet Günü nedeniyle özel bir konser

 

 

 

 

 

KEÇİÖREN Belediyesi’nin desteği ile 17 Kasım 2019 Pazar günü saat 19.00’da Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi’nde (Kuşcağız Mahallesi Gün Sazak Caddesi No: 163 / Keçiören) TİP 1 diyabetli çocuklar için özel bir konser düzenleniyor.
Konsere şu sanatçılar katılıyor Nurullah Akçayır, Gülşen Kutlu, Azerin, Nilgün Kızılcı.
Keçören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un bir mesajı var bu konser için:
“Dünya Diyabet Günü nedeniyle TİP 1 çocuklarımız için çok değerli sanatçılarımızın katılımı ile düzenleyeceğimiz moral ve motivasyon amaçlı bu etkinliğimize vatandaşlarımızın destek olmasını bekler, duyarlılığınız için teşekkür ederiz.”