İsmail Kartal’dan taraftara tavsiye

ANKARA – Ankaragücü’nün Teknik Direktörü İsmail Kartal, Başkent’in sevilen bu takımının Süper Ligi hak ettiğini belirtirken, taraftarlardan sabır istedi.
Tesislerde medya mensupları ile buluşmada, gelecekle ilgili planlarını anlatan Kartal, “Bu takımı hak ettiği yere getirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Kimse merak etmesin” diye konuştu. İşte Kartal’ın konuşmalarından öne çıkan başlıklar:
SÜPER LİG’İ HAK EDİYOR
Bu seviyedeki bir kulübün Süper Lig’e hak ettiğini düşünüyorum. Ancak bununla beraber kulübün son yıllarda yaşadığı sıkıntıları hepimiz biliyoruz. Elimizde iki yıllık bir proje var. Bu projeye göre, taraftarı, camianın tutkusu ve kulübün tarihi buraya gelmemde önemli bir etkendi. Gönül ister ki bu yıl camia olarak hemen istediğimiz oyuncularla birlikte Süper Lig’e çıkalım. Ankaragücü’nün beklentilerine hemen cevap verelim. Ama futbolda her şey istediğiniz gibi gitmiyor. Futbol bir yatırım işi, süreçtir. Sabır etmek lazım, beklemek lazım. Biliyorsunuz bu takım yeni şampiyon olarak buraya geldi. bu seviyede mücadele etmek ve bu seviyede oyuncuları bir araya getirmek, ekonomik oyuncuları bir araya getirip transfer etmek istiyoruz. Kolay işler değil. Ortada bir durumumuz var. Buna rağmen bir kaç oyuncuyu getirebildik. Sağolsunlar bizi kırmadılar, geldiler antrenmana çıktılar. Aramıza katılanlar olacak, ayrılanlar da olacak. Zaman içinde  her şey belli olacak. Belirlediğimiz oyuncular var, onları ikna etmeye çalışıyoruz.
TESİSLERİ YENİLEYECEĞİZ
Bir de tesisin durumu var. Taraftar, tutku, bağlılık, istek her şey maksimal seviyede ama tesisin durumu iyi değil. Bugün 1. Lig’de mücadele edecek, hedefleri olan bir takımın daha iyi şartlarda olması gerekir. Bunun için de uğraşıyoruz. Başkanımız, yöneticilerimiz hep birlikte tesisin daha iyi olabilmesi için uğraşıyoruz. Bir düzen getirmeye çalışıyoruz. Yeni bir yapılanma içerisindeyiz. Oyuncu kadrosu, yapısı, tesisleşmeyle ilgili. Zaman olacak şeyler bunlar. Zamana yayılan şeyler. Hem saha içinde hem de saha dışındaki işlerimizi hızlı bir şekilde ilerletip Ankaragücü’nü layık olduğu yere taşımak istiyoruz.