İsrail Gazze’de 150 noktayı vurdu

KUDÜS
İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Çarşamba akşamından bu yana Gazze’de 150’den fazla hedefin vurulduğu, buna karşın Gazze’den de 180 roket atıldığı belirtildi.
Açıklamada, Gazze Şeridi’nden fırlatılan roketlerden 30’unun “Demir Kubbe” hava savunma sistemiyle düşürüldüğü, diğerlerinin ise İsrail bölgelerindeki açık alanlara düştüğü kaydedildi.
İsrail ordusunun akşam saatlerinden bu sabaha kadar 3 dalga saldırı gerçekleştirdiği belirtilen açıklamada, “Dün sabahın erken saatlerinde İsrail ordusuna bağlı savaş uçakları, Hamas’a ait eğitim kampları ile 20’den fazla askeri hedefi vurdu.” ifadeleri kullanıldı.
Açıklamada, Hamas’a ait askeri lojistik merkezi, Hamas’ın deniz kuvvetlerinin eğitim alanı ve Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus beldesinde Hamas’a ait askeri noktaların da hedef alındığı vurgulandı.
İsrail saldırısında Filistinli anne ve bebeği şehit oldu
Gazze’deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail’in Gazze’nin orta kesiminde yer alan El-Caferavi bölgesine düzenlediği hava saldırısında, İnas Muhammed İhmaş (23) isimli hamile kadın ile 1,5 yaşındaki bebeği Beyan’ın şehit olduğunu, eşi Muhammed’in ise yaralandığını duyurdu.
12 Filistinli yaralandı
Kudra ayrıca, düzenlenen saldırılarda yaralanan Filistinlilerin sayısının 12’ye yükseldiğini belirtti. İsrail ordusundan daha önce yapılan açıklamada, Gazze’de 12 bölgenin hava saldırılarıyla vurulduğu ifade edilmişti. Önceki gün gerçekleşen saldırılarda bir Filistinli şehit olmuş, 6 Filistinli yaralanmıştı.