İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın (İDSO) yeni sezon açılış konseri Aya İrini Müzesinde

Solist
Vadim Repin
( Keman )

Atila GÜVENÇ (İSTANBUL) – İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ( İDSO ), 2018 – 2019 sezonuna Aya İrini Müzesi’nde gerçekleştirilecek konser ile başlıyor. İDSO Bu yıl da destekleyici kurumun adı ile anılacak olan DenizBank konserlerinden “2018 – 2019 yılı Yeni Sezon Açılış Konseri”ni müzik dünyasının önde gelen pek çok operasını da konuk şef olarak yönetmiş, dünyaca ünlü İngiliz orkestra şefi Howard Griffiths yönetirken konserde ayrıca solist Vadim Repin’e (Keman) eşlik edecek.

Şef – Howard Griffiths

Aya İrini Müzesi’nde bu akşam saat 20.oo’deki konserde; Leonard Bernstein’in “Three Dance Variations From ‘Fancy Free” , Max Bruch’ın “Opus 26 Sol Minör 1. Keman Konçertosu“ ve aradan sonra Dmitri Shostakovich’in “Gadfly Suit” adlı eserlerini müzikseverlerle buluşturacak.
İDSO Müdürü,Program Koordinatörü Bülent Evcil ; “Yeni sezon açılış konserimizde tüm müzikseverleri Aya İrini Müzesi’ndeki konserimizde görmekten mutluluk duyacağız. Orkestramızı geliştiren ve dinleyicimizi heyecanlandıran programlarla yeni sezonda da dinleyicilerimizle buluşmak bize sonsuz bir heyecan ve mutluluk veriyor ” diyerek sezon başında müzikseverleri beklediklerini duyurdu.