İYİ Partili Sunat: Eğitim sisteminin en mağduru öğretmenlerimiz

ANKARA – İYİ Parti Ankara Milletvekili Şenol Sunat, Milli Eğitim Politikalarını eleştirerek “Eğitim sisteminin tüm paydaşlarının sorun yaşadığı bu tutarsız ve kadük yönetimin kuşkusuz en mağduru, ‘öğretmenlerimiz’ olmuştur” dedi.
Sunat, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında pandemi nendiyle öğretmenlerin yaşadığı sıkıntılara dikkat çekti. Alınan uzaktan eğitim kararına ilişkin olarak “Fatih Projesi” hatırlatması yapan Sunat, gerekli teknik alt yapının sağlanması gerektiğini belirtti.
Sunat özetle şunları söyledi:
“EN MAĞDUR ÖĞRETMENLER: 18 yılda 7 kez değişen Milli Eğitim Bakanı ve 15 kez değişen Milli Eğitim Sistemi; hiçbir paydaşını tatmin edememiş, ürettikleri tüm çözümler ülkemizin gerçekleri ile örtüşmemiş, vizyon belgeleri de dahil olmak üzere aziz milletimize ‘eğitim’ adına vaat edilen hiçbir proje layıkıyla uygulanamamıştır. Eğitim sisteminin tüm paydaşlarının sorun yaşadığı bu tutarsız ve kadük yönetimin kuşkusuz en mağduru, ‘öğretmenlerimiz’ olmuştur.
“TEKNİK ALT YAPI SAĞLANMALIDIR: Gerekli teknik donanım ve alt yapı sağlandığı takdirde, öğretmenlerimiz her şartta çalışmaya hazırdır. Özellikle, geçtiğimiz hafta alınan ani kararlar ile zor günler yaşayan okullarımızın, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin uzaktan eğitime oryantasyonu bir an önce gerçekleştirilmeli, başta köy okulları olmak üzere teknik alt yapı mutlaka sağlanmalıdır.