Judocu gençler umut verdi

Ankara; bir altın, 4 gümüş ve 4 bronz madalya aldı

İstanbullu gençler madalya sıralamasında ilk sırada yer alırken, Ankara 65 il arasında bir altın, 4 gümüş ve 4 bronz madalya ile dördüncü oldu

Mehmet KISMET (ANKARA) – Geçtiğimiz Hafta sonu başlayan ve Judo Federasyonunun kapsamı içinde yer alan gençler Türkiye Şampiyonası Denizli Pamukkale Üniversitesi Spor Salonunda gerçekleşti ve İstanbullu genç sporcular şampiyonaya katılan illeri geride bırakıp birinci oldu.
Türkiye Gençler Judo Şampiyonası’nda 65 ilden 327’si kadın ve 463 erkek olmak üzere toplam 790 sporcu mücadele etti. Geleceğin sporcularının belirlenmesi ve Ülkemizin Judo sporunda daha başarılı olabilmesi için çeşitli illerdeki alt yapılarda mücadele eden genç sporcuların yarıştığı Şampiyona büyük ligi gördü.
Şampiyona sonunda İstanbullu judocular 3 altın, bir gümüş ve beş bronz madalya ile ilk sırada yer alırken, İzmir 2 altın ve bir bronz madalya ile ikinciliği, Balıkesir 2 altın, iki bronz ile üçüncülüğü, Ankara; bir altın, 4 gümüş ve 4 bronz madalya ile sıralamada dördüncülüğü elde etti.