KABİPAM, dezavantajlı çocuklara mağdur annelere yardımcı olacak

Kadın Bilgi Proje Merkezi Derneği (KABİPAM) Üniversiteler, Uluslararası kurum ve kuruluşlar ile gerçekleştirecekleri projeleri hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyorKadın Bilgi Proje Merkezi Derneği (KABİPAM) Üniversiteler, Uluslararası kurum ve kuruluşlar ile gerçekleştirecekleri projeleri hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyor

KABİPAM Başkanı Fatma Baykaldı Gökhan

HABER MERKEZİ- Katkı sundukları birçok oluşumdaki gibi yakında kamuoyu ile paylaşacakları yeni projelerinin müjdesini veren KABİPAM Başkanı Fatma Baykaldı Gökhan, dezavantajlı çocukların mağdur annelerinin yaşadıkları problemlere yardımcı olacaklar.
KABİPAM, 2010 tarihinden bugüne mağdur olan kadınların sesi olmaya devam ediyor. Kadın istihdamı ve statüsünün gelişmesini sağlamak amacıyla bir çok projelere imza attıklarını söylen KABİPAM Başkanı Gökhan, “Ülkemizde, kadın istihdamı ve girişimciliğinin desteklenmesi için kadın erkek ayrımı yapmadan, eğitime ve toplumsal bilinçlenmeye katkı sağlamak gerekli. Amacımız, hayata geçirilecek projeler ile kursiyer öğrencilerimize sadece maddi değil, kişisel gelişimlerini ve sosyal iletişim ağlarını ve vizyonlarını da arttırmak.
Türkiye’nin her tür tarihi, kültürel çevresel zenginliğine sahip çıkmak, bu değerlerin bilinirliğini arttırarak ülkemizin ekonomik kalkınmasını sağlamak, kadın girişimciliğini arttıracak projeleri hayata geçirmek. Derneğimiz bu amaçla projelerin yanı sıra birçok organizasyonlar ile üyelerine kurduğumuz sinerji ve işbirliklerini arttırarak, diğer yandan yol gösterici bilgi ve tecrübelerin paylaşıldığı eğitim ve toplantılar düzenlemektedir” dedi.
KABİPAM, bu projelerin duyurusunu yapmak ve bilgilendirmek için hafta sonu yoğun katılım ile Çağdaş Sanatlar Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” özel programı ile kadın temalı şiir dinletisi ve Ayşe Taş konseri ile kadınlara eğlenceli saatler yaşattı.