Kadınlar sanatla fark yarattı

Sevda Cenap And Müzik Vakfı’ndan 8 Mart sergisi

Sevda Cenap And Müzik Vakfı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü haftasını “Kadının Rengi” isimli karma resim ve keçe sergisiyle kutladı. Yedi kadın sanatçının eserlerinden oluşan serginin açılışına çok sayıda Ankaralı sanatsever katıldı. Sergi 15 Mart tarihine kadar görülebilecek

SULTAN YAVUZ – Sevda Cenap And Müzik Vakfı, yedi kadın sanatçının resim ve keçelerinden oluşan “Kadının Rengi” isimli sergiye ev sahipliği yapıyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla açılan sergide, Pınar Olgaç, Duygu Özkır, Ceyda Oskay , Hatice Erdi ve Tomris Emral’ın yağlıboya, suluboya ve karakalem resimleri ile Satı Şenkaynak, Harika Akkoç’un keçe çalışmalarından oluşan 22 eser yer alıyor.
Sergiye dokuz eseriyle katılan Ressam Hatice Erdi, kadın bakış açısının hakim olduğu sergide, kendi eserlerinde kadınların ortak sorunlarına dikkat çekmek istediğini söyledi. Erdi, “Son yıllarda başörtüsü ile ilgili ayrım söz konusu… Bence başı örtülü de olsa, açık da olsa tüm kadınlar aynı şartlarda ve aynı sorunlarla mücadele ediyorlar Kendi hapishanelerimizde yaşıyoruz aslında…” dedi.
Serginin açılış konuşmasını yapan Sevda Cenap And Müzik Vakfı Genel Sekreteri Pınar Alpay ise 8 Mart nedeniyle açılışını yaptıkları serginin kendileri için bir onur olduğunu ifade etti. Alpay şunları söyledi:
“Vakfımızı bu sanat eserleri ve güzellikleriyle donattıkları için yaratıcı emeği sergileyen tüm kadınlarımıza teşekkür ediyorum. Biz cinsiyet ayrımı yapmayan bir vakıfız ancak çocuklar, gençler ve kadınlarla kurduğumuz bağ daha farklı. Kadınlarımız daha üretken, çok yönlü, dışarıda olmayı seven ve iletişim yönleri de erkeklerden fazla olan bireyler. Bu da doğuştan gelen bir özellik… Çevrelerindeki her şeyi güzelleştiren ve çekip çevreleyen kadınlardır. Sergimizin adı “Hayatın Rengi” biz de hayatın sesiyiz.”