Kale Gençlik Platformu’ndan dezavantajlı çocuklara yardım

HABER MERKEZİ- Ne yazık ki hepimiz aynı şartlar altında doğup büyümüyoruz. Kimi çocuk zenginlik içinde her istediğini elde edebilirken, kimi de yoksulluğun içinde kendisine fırsatlar yaratmaya çalışıyor. Durum böyle olunca bazı çocuklar hayata dezavantajlı başlıyor.
Üyeleri ve yöneticileri tamamen gönüllülerden oluşan ve Kale Mahallesi’inde yaşayan gençleri ve çocukları kötü alışkanlıklardan korumak, sosyal hayata olumlu bir şekilde kazandırmak, Türk Kültürünü tanıtmak, vatan millet sevgisi aşılamak, doğru yönlendirmelerle topluma bilinçli bireyler kazandırmak gibi amaçlarla kurulan Ankara Kale Gençlik Platformu dezavantajlı çocuklara yardım elini uzatıyor.
Özellikle son dönemlerde madde bağımlılıklarının artmaya başlamasıyla konuya el atan Kale Gençlik Platformu, başkanları Erkan Kaptan’ın önderliğinde çocukları spor, sanat, kültür ve birçok sosyal faaliyetle tanıştırarak kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmayı amaçlıyor.
Platform çocuklar yararına bir faaliyette daha bulundu. Çocuklar yararına gerçekleştirilen iftarda sazlı sözlü eğlencelerle bir nebzede olsa çocukların yüzlerinin gülmesi amaçlandı. İftara bölge halkından da ilgi oldukça yoğundu.
YARDIM BEKLİYORLAR
Kale Mahallesi’nde yaşayan dezavantajlı birçok çocuk kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor. Kale Gençlik Platformu Başkanı Erkan Kaptan, Kale Mahallesi’nde dezavantajlı birçok çocuğun yaşadığına dikkat çekerek, “Bu çocuklarımıza uzanabilecek en ufak yardım eli onları madde bağımlısı olmaktan kurtaracaktır” dedi.
Kendisinin de Kale Mahallesi’nde doğup büyüdüğünü söyleyen Erkan Kaptan, maddeye ne kadar çabuk ulaşılabileceğinin farkında olduğunu belirtti. Madde kullanan çocukları topluma faydalı bireyler haline getirmek için çalıştıklarını belirten Kaplan, “Bizim amacımız çocukları kötü alışkanlıklarından kurtarmak, yeteneklerine göre sevk etmek, devamsızlıklarını en aza indirmek ve onları hayatın içinde tutmaktır” ifadelerini kullandı. İmkanlarının yetersiz olduğunun altını çizen kaplan bu konu da hiçbir belediyeden, denekten ve vakıftan da yardım alamadıklarını söyledi. Gazetemize açıklamalarda bulunan Kaplan, toplumun bütün kesimlerinden gelebilecek yardımlar için de çağrı yaptı.