Karadeniz’de takalarla 30 Ağustos coşkusu

ANKARA (ANKA) – Rize’de CHP’li Fındıklı Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’inci yıl dönümünü Karadeniz’e açılan teknelerde kutladı. Teknelerde Türk Bayrağı açan vatandaşlar, ellerindeki meşaleyi yaktı. “Güzel günler göreceğiz, motorları maviliklere süreceğiz” şiarıyla gerçekleşen kutlamaya, 10’uncu Yıl Marşı ve İzmir Marşı eşlik etti. Fındıklılı Melahat Teyze, buradaki kutlamalarda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a “Gözlerinden öpüyorum” mesajı gönderdi.
Rize’de CHP’li Fındıklı Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’inci yıl dönümünü Karadeniz’e açılan teknelerde kutladı. Teknelerde Türk Bayrağı açan vatandaşlar, ellerindeki meşaleyi yaktı. “Güzel günler göreceğiz, motorları maviliklere süreceğiz” şiarıyla gerçekleşen kutlamaya, 10’uncu Yıl Marşı ve İzmir Marşı eşlik etti. Fındıklılı Melahat Teyze, buradaki kutlamalarda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a “Gözlerinden öpüyorum” mesajı gönderdi.
CHP Fındıklı İlçe Başkanı Kadirhan Kadıoğlu, Rize’nin cumhuriyetin yuvası olduğunu belirterek, “30 Ağustos emperyalistlerin ve işgalcilerin bu ülkeden kovulduğu gündür. ‘Keşke Yunan galip gelseydi’ diyenlerin ayağına giden zihniyete karşı Cumhuriyeti kutlamak için izin almak zorunda değiliz” dedi.
Kadıoğlu’dan sonra mikrofonu alan Fındıklı Belediye Meclis Üyesi Muhsin Şentürk, “Cumhuriyete karşı olanlar ve Atatürk’e ‘lanet’ okuyanlar bilsin ki cumhuriyetimiz Atatürk’ün gösterdiği ilkeler doğrultusunda, bilimin ışığında yaşayacaktır” ifadelerini kullandı.
Kadıoğlu’dan sonra mikrofonun uzatıldığı Fındıklılı Melahat Teyze şunları söyledi:
“Atatürk’e Allah rahmet eylesin. Bize gösterdiği bugün için sağ olsunlar. Allah böyle belediye başkanını herkese nasip etsin. Para hastalığı yok. İstanbul Belediye Başkanını da Ankara Belediye Başkanını da gözlerinden öpüyorum.”