“Karımı Gördünüz mü” Ankara galasını yaptı

HABER VE FOTOĞRAFLAR / NAZ AKMAN (ANKARA) – Başrollerini İvana Sert ve Peker Açıkalın’ın paylaştığı ve oyuncu kadrosunda Nuri Alço ile Coşkun Göğen gibi deneyimli isimlerin olduğu  “Karımı Gördünüz mü?” adlı komedi filminin galası Atlantis Alışveriş Merkezi’nde yapıldı.
Bülent Pelit’in yazıp yönettiği “Karımı Gördünüz mü?”, tatile giderken eşini bir tesiste kaybeden adamın hikayesini konu alıyor. Film hakkında bilgi veren Yönetmen Bülent Pelit, Yeşilçam ekolünden geldiğini belirterek, “Yeşilçam ruhunu ve tabanını mümkün olduğu kadar filme yansıtmaya çalıştım. Tabii ki son jenerasyonlarından biri benim. 52 yaşındayım. Artık nesli tükenmiş olan bir yapılanma. Biz bu ekolü tekrardan bir canlandırma, tekrardan yaşatır mıyız ve bu ruha uygun insanlar sektörde tekrardan bir şey yapabilir miyiz? Açıkçası onunda derdindeyim. Eğlenceli ve renkli bir film oldu” dedi.
“Coşkun’suz yapamam”
Nuri Alço da filmi geçen yaz çektiklerini belirterek, “Ankaralılar bugün bizi yalnız bırakmadınız, hepinize çok teşekkür ederim. Böyle bir filmde olmak çok güzel. Bizler için Yeşilçam’a büyük bir kazanç. Ayrıca benim olduğum filmde Çoşkun’un olmaması kaçınılmaz” diyerek mikrofonu Çoşkun Göğen›e verdi. Göğen›de, “Tam 52 sene önce Ankara›da askerlik yaptım. Burası çok güzel, çok değişmiş. 500›e yakın film yaptım çoğunlukla küfür yedim. Aldığım para yediğim küfüre yetmedi ama hatırımda kalan tek güzel şey sizin alkışlarınız. Bu paradan daha değerli çünkü kalıcı. Biz Nuri ile eküriyiz. Bizim olduğumuz yerde hareket olur. Bu filmde de güzel şeyler var, gelin görün. Aile komedisi, farklılıklar var” dedi.
“Ankara’da mutluyum”
Berna Öztürk ise Ankara’ya hep DJ’lik yapmak için geldiğini ifade ederek, “Belki bazılarınızla bir araya gelip, dans edebiliyoruz. Uzun bir ara sonra yeni bir filmle karşınızdayım. Ankara’da olduğum için çok mutluyum. İyi ki geldiniz. İnşallah filmimizi de beğeneceksiniz. Yanlışlıklar komedisi yaptık” diye konuştu.