Koç Rams ile Bilgi Hunters, yılın maçına çıkıyor

AMERİKAN FUTBOLUNUN FİNALİ YARIN

HABER MERKEZİ-10 Aralık 2016 tarihinde, Beşiktaş Vodafone Park çevresindeki hain saldırıda hayatını kaybeden Koç Rams’in Amerikan futbolu oyuncusu ve aynı zamanda Koç Üniversitesi öğrencisi Yasin Görkem Yazıcı’nın anısına, 2’cisi düzenlenen “Görkem Yazıcı Üniversiteler Arası Amerikan Futbolu Turnuvası”nda final heyecanı yaşanacak.
Turnuvada; 1 Aralık Pazar günü iki takım karşı karşıya gelmiş ve maçı Koç Rams kazanmıştı. Aynı gün karşılaşan İTÜ Hornets ile Bilgi Hunters maçında ise galip gelen taraf Bilgi Hunters olmuştu. Yasin Görkem Yazıcı Vakfı’nın katkılarıyla gerçekleşen turnuvada, ev sahibi Koç Rams ile Bilgi Hunters takımları final maçında yarın Koç Üniversitesi’ndeki Home Of Rams’te karşılaşacak. “KOÇ RAMS” 2004 yılında Koç Üniversitesi’nde kurulan ve kısa sürede başarıdan başarıya koşan “Koç Rams”, sıfırdan kurulan bir takım. 14 yılda Avrupa’da final oynayacak seviyeye gelen “Koç Rams” çalışkan, kararlı ve hedefleri yüksek sporculardan oluşan koskocaman bir aile. Şu an aktif “Koç Rams” forması giyen 200 oyuncuları ve 40 kişilik bir yönetici, antrenör kadroları var. Üniversiteler liginde, pro ligde ve bayanlar bayrak futbolu A liginde mücadele ediyorlar.
HEDEFE ÇOKTAN GELDİLER
Hedefleri, disiplinli antrenmanları, bugüne kadar hem Avrupa’da hem Türkiye’de elde ettikleri başarıları ile ülkemizde Amerikan Futbolu camiasına yön verecek ve örnek olacak noktaya çoktan gelmişler bile. Fakat onlar için tek bir hedef var; her gün bir önceki günden daha iyi bir takım olmak ve bu sporu ülkemizde geliştirmeye devam etmek.